aktualizacja 

Był gigantyczny. Celnicy znaleźli to w bagażu turysty wracającego z Nigerii

17

Podróżni często przywożą ze sobą z urlopu produkty, których wwożenie do danego kraju jest zabronione. Tym razem w walizce podróżnego, wracającego do USA z Nigerii znaleziono znacznie więcej, niż się spodziewano. Uwagę policyjnego przykuł bowiem gigantyczny ślimak.

Był gigantyczny. Celnicy znaleźli to w bagażu turysty wracającego z Nigerii
Pies znalazł w bagażu podróżnego rzeczy, których wwożenie do USA jest surowo zabronione (SBTV)

Do incydentu doszło na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie w stanie Georgia w USA. Pracownicy ochrony celnej i granicznej mieli udane łowy, bowiem pracujący dla nich pies Mox, wywęszył podejrzany bagaż. Jego właściciel wracał do Stanów z Nigerii.

Ślimak znaleziony w bagażu podróżnego to gatunek inwazyjny

Jak czytamy w poście udostępnionym na Twitterze przez pracowników służby celnej (CPB), w bagażu podróżnego znajdował się gigantyczny ślimak afrykański. Zwierzę jest uznawane za jeden z najbardziej niszczycielskich gatunków inwazyjnych na świecie.

Jak podaje Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, pochodzące z Afryki gigantyczne ślimaki zjadają co najmniej 500 rodzajów roślin. Zwierzęta te zagrażają zasobom rolnym oraz powodują szkody w środowiskach tropikalnych i subtropikalnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podróżny wwiózł do kraju również inne zakazane produkty

Ślimak został zabezpieczony przez celników, a podróżny poinformowany o wwiezieniu do kraju zakazanych towarów. Dzięki Moxowi w bagażu przyjezdnego znaleziono także kozie mięso, krowie skóry, nasiona melona oraz warzywa, których transport nie jest dozwolony do USA.

Mox jest cennym członkiem zespołu CBP, chroniącej nasz naród przed wysoce inwazyjnymi szkodnikami, takimi jak gigantyczny ślimak afrykański - mówił Clay Thomas, dyrektor portu ds. celnych i ochrony granic w Atlancie, cytowany przez portal "WSB-TV".

Jak dotąd nie wiadomo, co grozi podróżnemu za próbę wwiezienia do kraju zakazanych towarów oraz przedstawiciela gatunku mogącego zagrażać lokalnemu rolnictwu. Produkty z pewnością zostały skonfiskowane. Być może zostanie on ukarany również karą grzywny.

Warto wiedzieć, że do USA nie można wwozić żadnych nieprzetworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jedyne, które można wwieźć do USA to oryginalnie zapakowane puszki z wyrobami mięsnymi. Zakazane jest także wwożenie surowych warzyw, owoców, sadzonek, kwiatów, zaszczepek itd.

Zobacz także: "Halo Polacy". Nietypowy sposób zwiedzania świata. "O to chodzi - o taką wolność"
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić