aktualizacja 

Samolot musiał zawrócić do Polski. Oto powód

67

Pasażerowie samolotu linii LOT, lecącego z Katowic do Cancun w Meksyku, nie będą mieli miłych wspomnień z tej podróży. W trakcie rejsu obsługa dreamlinera wykryła poważną usterkę. Maszyna musiała wrócić do Polski.

Samolot musiał zawrócić do Polski. Oto powód
Samolot linii LOT musiał zawrócić w trakcie podróży do Meksyku (Getty Images, Piotr Malecki)

Zamiast w pięknym meksykańskim mieście, położonym nad Morzem Karaibskim, pasażerowie Boeinga 787-8 wylądowali w... Warszawie. Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował w niedzielę 6 listopada z lotniska Katowice-Pyrzowice. Kiedy maszyna znajdowała się w powietrzu na wysokości Wysp Brytyjskich, pilot przekazał podróżnym niepokojącą wiadomość.

Chwile grozy podczas lotu z Katowic do Cancun

Okazało się, że podróż nie mogła być kontynuowana, a pilot zdecydował o zawróceniu samolotu do Polski. Podczas lotu załoga dreamlinera wykryła poważną usterkę, dotyczącą "układu hydraulicznego statku powietrznego".

Nieudany kurs zakończył się w Warszawie. Jak podaje RMF FM, powodem wyboru lotniska był fakt, że to tam znajduje się główna baza przewoźnika. Maszyna wylądowała po południu na Okęciu, bez konieczności uruchamiania procedury awaryjnej. Na szczęście obyło się bez dodatkowych utrudnień, a w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Teraz mechanicy lotniczy LOT-u zajmą się naprawianiem usterki. Według ustaleń reporterów RMF FM, zawiedzeni podróżni jeszcze tego samego dnia mają przesiąść się do innej maszyny, która zabierze ich do Meksyku.

Lotnisko im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, z którego z awarią wyruszyła maszyna, w sezonie zimowym 2022/2023 obsługuje 62 trasy regularne i czarterowe na 60 lotnisk w 30 państwach. Dziewięć z nich to trasy dalekodystansowe, m.in. do Afryki czy Ameryki Północnej. Sześć połączeń jest obsługiwanych przez należące do Polskich Linii Lotniczych LOT dreamlinery.

Dreamlinery, czyli Boeingi 787-8, to jedne z najnowocześniejszych samolotów na świecie. Uważa się, że ten dwusilnikowy, szerokokadłubowy odrzutowiec zrewolucjonizował podróże lotnicze pod względem komfortu i rozwiązań przyjaznych pasażerom. Jak się jednak okazuje, nawet tak zaawansowana technologicznie maszyna nie jest wolna od usterek.

Zobacz także: Rozpacz w samolocie. W kokpicie pojawiły się kłęby dymu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić