Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Jechał pociągiem, a potem wrzucił to zdjęcie do sieci. "Czysta przyjemność"

51

Przez lata społeczeństwo przyzwyczaiło się do narzekania na podróże pociągami różnych spółek należących do PKP. Przyczyny? Cóż, narzekaliśmy z powodu opóźnień, czy tłoku w niektórych składach. Tym razem Antoni Kostka, popularny ekolog, komplementuje w mediach społecznościowych swój wagon sypialny i chwali PKP Intercity po podróży.

Jechał pociągiem, a potem wrzucił to zdjęcie do sieci. "Czysta przyjemność"
Antoni Kostka bardzo chwali jakość podróży w pociągu relacji Szczecin-Przemyśl (X, Antoni Kostka)

Antoni Kostka to jeden z najpopularniejszych polskich leśniczych. Jak możemy się dowiedzieć, jest milionerem, który w walce o dobro przyrody wdraża rozwiązania biznesowe zgodne z duchem ochrony środowiska.

Jest również członkiem Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego. Inicjatywa ta zakłada wieczne lasy, tworzy mikrorezerwaty, a także dzikie pogotowie w obronie takich zwierząt jak niedźwiedzie, wilki, łosie czy szakale. Niedawno Kostka rozpoczął też nowy projekt, który nazwał Centrum Strategii Środowiskowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

W weekend popularny leśniczy wrzucił na X zdjęcie swojego przedziału w pociągu na trasie Szczecin - Przemyśl. Pasażer nie kryje zachwytu nad jakością i komfortem jazdy jednym z najdłuższych możliwych połączeń w Polsce. Co mu się tak spodobało?

Powiem wam, że taka podróż że Szczecina do Przemyśla, to czysta przyjemność. Per saldo tańsze niż hotel, a jaka oszczędność czasu! - chwali Antoni Kostka przewoźnika i warunki w pociągu na X
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Post wywołał lawinę komentarzy. Wiele osób jest pozytywnie zaskoczonych widokiem, który przyrodnik zastał w pociągu. Są również sceptycy, skarżący się na obecność pluskw oraz niewygodę związaną z drganiami na torach. Tych jednak nie przekonał.

Nie wiem o co chodzi z tą przyjemnością, może jak ktoś ma bardzo mocny sen to ma przyjemność. Mnie za każdym razem budzą drgania. No i jak masz przedział dla siebie to ½ biedy, jak nie, to może być różnie - czytamy w komentarzach

Wagony na trasie Szczecin - Przemyśl zostały zmodernizowane już w 2015 roku. Jak czytamy na stronie PKP Intercity zmiany obfitowały między innymi w wymianę foteli na bardziej komfortowe, z indywidualną regulacją, gniazdkiem elektrycznym oraz składanym stolikiem, zainstalowano klimatyzację, odnowy toalet czy wagonu restauracyjnego oraz instalację udogodnień dla niepełnosprawnych.

A wy, jakie macie wrażenia z podróży polskimi pociągami?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić