Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Kiedy lepiej nie wsiadać na pokład samolotu? Stewardesa przestrzega

6

Podróżowanie samolotem jest bardzo popularne i umożliwia nam odwiedzenie odległych zakątków świata. Są jednak pewne okoliczności, w których powinniśmy z niego zrezygnować. Stewardesa wyjaśniła, w jakich sytuacjach unikać wsiadania na pokład. Chodzi o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Kiedy lepiej nie wsiadać na pokład samolotu? Stewardesa przestrzega
Kiedy zrezygnować z lotu samolotem? (Pexels)

Aby dotrzeć do miejsca, które chcemy odwiedzić, często decydujemy się na podróż samolotem. Są jednak sytuacje, kiedy lepiej zrezygnować z wyprawy tym środkiem transportu.

Stewardesa za pośrednictwem mediów społecznościowych wymieniła okoliczności, w których lepiej nie wsiadać na pokład, by nie narażać na szwank swojego zdrowia.

Kasia pracuje jako stewardesa i prowadzi na Instagramie profil o nazwie flyingwithkasia. Tłumaczy na nim, na czym polega jej praca i zdradza tajniki branży. Daje również różne wskazówki odnośnie podróżowania samolotem i udziela odpowiedzi na pytania osób, które zamierzają po raz pierwszy wsiąść na pokład.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Latać po świecie i jeszcze na tym zarabiać? Zobacz, na jaką pensję może liczyć obsługa samolotu

Kiedy lepiej nie lecieć samolotem?

W jednym ze swoich nagrań wyjaśniła, kiedy lepiej nie wsiadać na pokład. - Są sytuacje, w których lepiej odwołać zaplanowany lot lub przełożyć go na inny termin - podpowiada stewardesa.

Przykłady takich sytuacji to:

  • ból zęba
  • ból ucha/zatkane ucho
  • katar/zatkany nos
  • nurkowanie (poniżej 10m - odczekaj 24h, powyżej 10m - 48h)
  • oddawanie krwi – 24h
  • znieczulenie – 24h
  • narkoza – 48h
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pod materiałem internauci podzielili się swoimi doświadczeniami.

"Wsiadłam raz do samolotu z zatkanym nosem przez zatoki, w życiu nie czułam takiego bólu ucha jak wtedy, a potem przez jakiś tydzień miałam niedosłuch".

Leciałam z zatkanym nosem. Myślałam, że żywa nie wyląduję i że głowa mi pęknie. A znajomy po nurkowaniu do dziś ma zapalenie błędnika, więc dobrze, że o tym przypominacie.

"Wsiadłam z bólem zęba - w trakcie lotu myślałam, że urwie mi głowę. Jak wysiedliśmy, to dobre parę godzin dochodziłam do siebie" - pisali internauci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić