aktualizacja 

Nagranie ku przestrodze. Lekkomyślni turyści chcieli mieć lepszy widok

152

Pracownica Parku Narodowego Yellowstone uwieczniła na wideo wyjątkowo nieprzemyślane zachowanie turystów. Przyglądali się oni walce dwóch gigantycznych bizonów. Zamiast robić to z auta, gdzie byli bezpieczni, para wyciągnęła telefony i jeszcze bardziej zbliżyła się do zwierząt. Nagranie, ku przestrodze, pokazuje dziś wiele wiodących mediów w USA i na świecie.

Nagranie ku przestrodze. Lekkomyślni turyści chcieli mieć lepszy widok
Turyści zamiast schować się w aucie zaczęli nagrywać walczące bizony (YouTube)

Legendarny Yellowstone to najstarszy park narodowy na świecie oraz jeden z największych w Stanach Zjednoczonych. W 2021 roku odwiedziło go prawie 5 mln turystów.

Magnesem przyciągającym rzesze podróżników są gorące źródła, których na obszarze chronionym znajduje się aż 10 tysięcy. To także wyjątkowa przyroda: jeziora, doliny, skamieniałe drzewa, wśród których żyją zwierzęta. W Yellowstone spotkać można m.in. bizony. Te duże ssaki potrafią ważyć aż do 1000 kg, więc lepiej za blisko się do nich nie zbliżać.

Niebezpieczna sytuacja w Yellowstone

Para turystów, która została uwieczniona na nagraniu pracownicy parku, zdaje się jednak nie mieć o tym pojęcia. Co gorsza znajdowali się oni w pobliżu dwóch gigantycznych bizonów, które ze sobą walczą.

Dwa rozjuszone zwierzęta toczyły pojedynek na środku drogi. Parskały, ryczały i krzyżowały rogi. Zamiast jak najszybciej wsiąść do samochodu, starsi ludzi wyjęli telefony i zaczęli nagrywać zajście, zbliżając się do niebezpiecznych zwierząt.

Cindy Shaffer, która pracuje w księgarni w Yellowstone i nagrała wideo ze zdarzenia, powiedziała, że para była mniej niż 3 metry od bizonów.

Bardzo się o nich bałam - powiedziała w rozmowie z Cowboy State Daily Shaffer. Jak widać, są to bardzo potężne i niebezpieczne zwierzęta, dodała.
Zobacz także: Fighting bison face off near Yellowstone visitors | USA TODAY

Yellowstone - spotkanie z bizonami o tej porze roku szczególnie niebezpieczne

Pracownica parku krzyknęła do turystów, żeby wsiedli do samochodu "bo was zabiją", co słychać zresztą na nagraniu.

Shaffer dodała, że o tej porze roku bliskie spotkanie z bizonami jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ trwa sezon godowy.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, para wróciła do samochodu, a bizony po chwili się oddaliły.

Park Narodowy Yellowstone to niezwykła kraina gejzerów, gorących źródeł i głębokich kanionów, położona w sercu Gór Skalistych. Większość ogromnego obszaru Yellowstone (890 tysięcy hektarów) leży na wysokości powyżej 2000 m n.p.m.

Zobacz także: Bliskie spotkanie z bizonem. Niezwykłe nagranie z Parku Narodowego Yellowstone
Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić