Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Przechytrzyła wściekłego bizona. Nagranie jest hitem internetu

45

Mrożące krew w żyłach nagranie pokazuje atak wielkiego bizona w parku Yellowstone w Stanach Zjednoczonych. Uciekająca przed nim kobieta w ułamku sekundy podjęła dobrą decyzję. Dzięki temu przeżyła.

Przechytrzyła wściekłego bizona. Nagranie jest hitem internetu
Przechytrzyła wściekłego bizona. Nagranie jest hitem internetu

Turystów zaatakowały dwa wielkie bizony. Na nagraniu, które opublikowano w sieci widać, jak para ucieka przed rozwścieczonymi zwierzętami. W pewnym momencie kobieta potknęła się i upadła. Jednak zamiast zerwać się i biec dalej, turystka znieruchomiała, udając martwą.

Kobieta uciekała przed bizonem. To nagranie jest hitem internetu

Naoczny świadek, który przesłał nagranie do stacji telewizyjnej KBZK, powiedział, że kobieta "pochodzi z Montany, więc dobrze wiedziała, że ​​w takiej sytuacji musi udawać martwą". Bizon zatrzymał się na chwilę przed nieruchomym ciałem, a potem odszedł. Kobieta wyszła z tego spotkania bez szwanku.

Bizony mogą ważyć 907 kilogramów i rozpędzić się do 64 km/h. Jak podkreślają amerykańskie media, gwałtowne spotkania tych zwierząt z ludźmi nie są nowym problemem w Parku Narodowym Yellowstone.

W 2015 roku w Yellowstone rozpoczęto wydawać ulotki, które ostrzegają przed spotkaniem z bizonem. W ciągu trzech miesięcy zwierzęta zabiły tam aż 5 osób. Rzeczniczka Parku Narodowego przyznała, że "ludzie nie są świadomi tego, jak szybkie są bizony". Podkreśliła również, że "strażnicy nie mogą być non stop przy każdym zwierzęciu, dlatego zwiedzający powinni zachować rozsądek" i nie zbliżać się do bizonów.

Zobacz także: Panika całego stada. Kierwca szybko złapał za kamerę

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić