Opublikowała zdjęcie jaskini. "Powiedzcie, że nie tylko ja to widzę"

573

Jedna z użytkowniczek Twittera postanowiła podzielić się z internautami zdjęciem jaskini, które dostała od znajomego. Chciała się upewnić, że nie tylko ona ma "brudne" myśli, patrząc na tę fotografię. Zdjęcie szybko zyskało popularność w mediach społecznościowych.

Opublikowała zdjęcie jaskini. "Powiedzcie, że nie tylko ja to widzę"
Zdjęcie snopa światła przywołuje na myśl męskie organy rozrodcze (Twitter - Mairead)

Zdjęcie zamieszczone przez jedną z internautek w mediach społecznościowych przedstawia jaskinię oraz snop światła, przebijający przez kamienny tunel. Problem w tym, że jego kształt wygląda nieco dwuznacznie, a autorka posta chciała się upewnić, czy tylko jej kojarzy się z męskim przyrodzeniem.

Męskie przyrodzenie zamiast snopa światła

"Powiedzcie, że nie tylko ja to widzę" - napisała autorka posta w komentarzu do opublikowanego zdjęcia. "Martwię się o siebie" - dodała, z nadzieją, że inni dostrzegą to samo w snopie światła o wymownym kształcie. Post szybko zyskał popularność w serwisie, a pod zdjęciem rozgorzała dyskusja.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Chyba nie tylko ty to widzisz. Ja też się zaczynam o siebie martwić" - skomentowała jedna z internautek. "Hmm, widzę piękną, oświetloną słońcem jaskinię.... A nie, to tylko wielki penis" - pisze ktoś inny. "Ja widzę wyłącznie anielskie światło" - komentuje przekornie inna użytkowniczka Twittera.

Za "brudne" myśli odpowiada iluzja

Jak sugeruje profesor Cedric van den Berg z uniwersytetu w Queensland w Australii, te jednoznaczne skojarzenia są wynikiem iluzji - sztuczek, które płata nam nasz mózg, próbując wypełnić pewne luki w odbiorze widzianych treści.

- Złudzenia optyczne pojawiają się wtedy, gdy nasz mózg i oczy próbują rozmawiać ze sobą prostym językiem, ale interpretacja jest nieco pomieszana - tłumaczył w rozmowie z portalem Newsweek.

Źródło: Newsweek, The Sun

Zobacz także: Wisiorek z jaskini Stajnia sprzed 41,5 tys. lat. Odkrycie z Polski światową sensacją
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić