aktualizacja 

Poszedł do ogrodu i stanął jak wryty. "Co to u licha jest?"

25

Na pierwszy rzut oka wygląda jak dziecięca zabawka. Niezwykłe stworzenie, które zachwyca słodkimi kolorami - żółtym i różowym - to jednak nic innego jak gatunek małej północnoamerykańskiej ćmy.

Poszedł do ogrodu i stanął jak wryty. "Co to u licha jest?"
Różowa ćma klonowa ma bardzo charakterystyczny wygląd (Wikimedia Commons, DragonFire1024)

Po sieci krążą wyjątkowe zdjęcia różowej ćmy klonowej, którą ktoś zaobserwował w swoim ogrodzie w USA. Jak czytamy, mężczyzna, który jest autorem fotografii, w pierwszej chwili pomyślał, że widzi miniaturową maskotkę swojej córki.

Niezwykłe stworzenie w ogrodzie

Gdy podszedł bliżej, stanął jak wryty. "Co to u licha jest?" - zapytał internautów. Na jego oczach mała włochata kulka zamieniła się w "magiczne skrzydlate stworzenie".

Jak się szybko okazało, jest to różowa ćma klonowa, która występuje we wschodnich Stanach Zjednoczonych i przyległych regionach Kanady. Gatunek charakteryzuje się wełnistym ciałem i różowo-żółtym zabarwieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Mieszka w kraju uchodzącym za niebezpieczny. "Brak komfortu psychicznego"

Internauci byli zachwyceni. Pod zdjęciami, które ukazały się na różnych stronach można znaleźć tysiące komentarzy. Oryginalną ćmę okrzyknięto "najbardziej uroczym stworzeniem wszech czasów".

"Mamy je tam, gdzie mieszkam" – napisała jedna z internautek. "Moje dzieci zawsze nazywały je ćmami z waty cukrowej", "Szaleństwo. Co za fantastyczna rzecz - taka piękna ćma", "Ale piękne. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego", "Ale słodkie! Mój syn spojrzał mi przez ramię i zapytał mamę, czy to nowy Pokémon" - czytamy.

Niezwykłe ćmy mają rozpiętość skrzydeł 30-55 mm. Najczęściej mają kolor od żółtego do białego z domieszką różu.

W 2022 r. pisaliśmy o gigantycznej larwie z "ludzką twarzą". Media społecznościowe obiegło zdjęcie bardzo niezwykłego owada. Okazało się, że przedstawia ono larwę ćmy z gatunku phyllodes imperialis smithersi. Żyjący w australijskich lasach deszczowych owad, w swojej larwalnej formie, może siać postrach nawet wśród dużo większych gadów czy płazów. Gąsienica przeraziła także wielu internautów. – Wygląda zupełnie jak dziecko Obcego – podkreślił jeden z użytkowników.

Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić