aktualizacja 

Skandal podczas lotu do Hiszpanii. Kobieta musiała czołgać się do WC

203

Niepełnosprawna kobieta, poruszająca się na wózku inwalidzkim, podróżowała samolotem linii lotniczych Alba Star. W czasie rejsu przeżyła dramatyczne doświadczenie. Kiedy poprosiła personel pokładowy o pomoc w przetransportowaniu do toalety, spotkała się z odmową. Kobieta musiała poradzić sobie sama.

Skandal podczas lotu do Hiszpanii. Kobieta musiała czołgać się do WC
Kobieta, poruszająca się na wózku inwalidzkim, musiała sama przedostać się do samolotowej toalety (TikTok)

Jenny Berrie z Wielkiej Brytanii podróżowała hiszpańskimi liniami z lotniska w Newcastle do Palmy na Majorce. Została sfilmowana, kiedy samodzielnie starała się pokonać korytarz samolotu. Wyraźnie mówiła, że personel pokładowy odmówił jej pomocy.

Wstrząsające nagranie z lotu do Hiszpanii

Nagranie, na którym niepełnosprawna pasażerka próbuje przedostać się z fotela do toalety zostało opublikowane na TikToku. Materiał wideo zyskał już ponad 12 milionów wyświetleń. Widać na nim, że Jenny wkłada ogromny wysiłek i trud w przeczołganie się przez wąski korytarz.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Jestem zadowolona, że dostałam ten film. Wiem, że to nie jest coś, co ludzie chcą zobaczyć, ale bez tego materiału niepełnosprawnym po prostu się nie wierzy - skomentowała Jenny.

Na pokładzie nie było żadnego wózka, który mógłby ułatwić kobiecie poruszanie się. Ponadto personal poinformował, że wąskie wózki inwalidzkie, które zmieściłyby się w przejściach między fotelami samolotu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie są obowiązkowe, a nawet zalecane.

Dramatyczne zachowanie personelu

Załoga samolotu nie tylko odmówiła pomocy kobiecie. Jeden z członków personelu powiedział, że niepełnosprawna osoba w czasie lotu powinna nosić pieluchy, aby nie przemieszczać się po pokładzie.

Życie osoby niepełnosprawnej może czasami być wręcz poniżające i krępujące. To niestety była jedna z takich sytuacji - mówi Jenny. Powiedzenie mi wprost, że powinnam nosić pieluchę, kiedy nie muszę i że są zadowoleni z tej polityki, sprawiło, że poczułam się upokorzona - dodała.

W tej sprawie AlbaStar wydał specjalne oświadczenie. Linie lotnicze wyraziły szczere przeprosiny za wydarzenie, które miało miejsce podczas jednego z ich lotów, w związku z doświadczeniem lotniczym pasażera o ograniczonej sprawności ruchowej. W odpowiedzi Jenny wystosował petycję o obowiązkowe krzesła dla osób niepełnosprawnych na pokładach samolotów w Wielkiej Brytanii. Uzyskała już prawie 5 tys. podpisów.

Źródło: INSIDER/TikTok

Zobacz także: Najlepsze miejsce na urlop jesienią? "Jest cisza i spokój"
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić