aktualizacja 

Sprint na leżaki. Nagranie hitem w sieci! "Nic gorszego na wakacjach"

62

Wielu internautom wydaje się, że wczesne zajmowanie miejsca nad wodą to domena Polaków wypoczywających nad Bałtykiem. Okazuje się jednak, że turyści z całego świata zachowują się bardzo podobnie. Ostatnio w sieci pojawia się coraz więcej nagrań z hotelowych basenów. Filmik przedstawiający "sprint na leżaki" okazał się hitem mediów społecznościowych.

Sprint na leżaki. Nagranie hitem w sieci! "Nic gorszego na wakacjach"
Turyści zajmują miejsca od najwcześniejszych godzin porannych (TikTok)

Wakacje nad polskim morzem od lat kojarzą się z tłokiem i zajmowaniem sobie miejsca na plaży. Najwytrwalsi turyści rozstawiają parawany już o 5 lub 6 rano, aby później móc cieszyć się idealnym "plażingiem". Jak się okazuje, takie zachowanie nie jest tylko domeną Polaków, a w większości resortów na Starym Kontynencie latem trwa walka o... basenowe leżaki!

Na krótkim nagraniu, które zamieszczono na TikToku, widać mężczyznę z wieloma ręcznikami. W momencie, kiedy zostaje wpuszczony na teren basenu, zaczyna biec w stronę leżaków, aby jak najszybciej zająć możliwie najwięcej miejsc.

Wojny o leżaki w hotelach

Dzięki szybkości i zwinnym ruchom, główny bohater nagrania zajął aż pięć leżaków. Zrobił to w zaledwie kilka sekund. Film obejrzano ponad 400 tys. razy.

Pod filmem z Hiszpanii pojawiło się wiele komentarzy. Większość internatów stwierdziła, że takie zajmowanie leżaków powinno być karane lub ograniczane. Kilka osób zauważyło, iż hotele powoli starają się z tym walczyć, a obsługa zdejmuje ręczniki z leżaków, których nikt nie zajął osobiście.

Byłam na Teneryfie i w hotelu była taka zasada, że jeśli zostawiłaś ręcznik, to ratownik go ściągał. Albo zostajesz przy basenie, albo przychodzisz później.
To takie smutne... Niektórzy ludzie to robią, a potem wychodzą na cały dzień i wracają dopiero po południu.
Nie można wymyślić nic gorszego na wakacjach. Siedzieć wokół betonowej dziury pełnej wody w otoczeniu innych ludzi - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Nie jest to wyjątek. W mediach społecznościowych można znaleźć wiele nagrań, na których widać podobne zachowania. Turyści od najwcześniejszych godzin rozkładają ręczniki na leżakach, które zajmą dopiero kilka godzin później.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Hit wakacji 2022. "Gdzie się nie odwrócę, słyszę Polaków"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić