Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. HSZ
|

To ma być najgorszy dzień wakacji. Lepiej nie planuj wtedy podróży

2
Podziel się:

Badania wykazały, że jeden sierpniowy dzień będzie prawdopodobnie najbardziej ruchliwym w roku. Jeśli masz zarezerwowane loty na 12 sierpnia, to spodziewaj się kolejek, opóźnień i utrudnień.

To ma być najgorszy dzień wakacji. Lepiej nie planuj wtedy podróży
12 sierpnia lepiej odpuścić podróże (Adobe Stock, Кирилл Рыжов)

Główny analityk OAG - John Grant - twierdzi, że na 12 sierpnia w ofercie przewoźników jest obecnie aż 16,1 miliona miejsc w samolotach.

Co ciekawe, poprzednie analizy wykonywane jeszcze przed pandemią, często wskazywały na podobny termin, np. 9 sierpnia 2019 z przelotów skorzystało aż 17 mln pasażerów.

Problemy na lotniskach stają się codziennością

Duża liczba zaplanowanych lotów to nie jedyny problem. Po pandemii wiele linii zmaga się z brakami personelu pokładowego. Z tego względu EasyJet zamierza "usunąć" kilka miejsc na swoich lotach, aby w ciągu najbliższych kilku miesięcy linia lotnicza mogła latać z mniejszą liczbą członków załogi na pokładzie.

Kłopoty mają również same lotniska. W miarę znoszenia kolejnych obostrzeń coraz więcej osób wróciło do podróżowania, więc porty lotnicze borykają się z ogromnymi kolejkami, które powodują, że pasażerowie nie mogą zdążyć na swoje rejsy.

Powrót do normalności potrwa rok?

Kully Sandhu - dyrektor zarządzający Aviation Recruitment Network ostrzega, że uspokojenie branży może zająć "co najmniej kolejne 12 miesięcy, jeśli mowa o wakatach". Jak dodał, w przypadku Wielkiej Brytanii nie tylko COVID-19 powoduje problemy z zatrudnieniem nowych pracowników, ale także brexit.

Źródło: "The Sun"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Już za chwile wakacje 2022. "Im bliżej wyjazdu, tym ceny są wyższe"
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Edek
4 dni temu
jakich wakacji? człowiek pracuje, uczy się i tak ledwo od pierwszego do pierwszego
Coala
1 tyg. temu
Po co wracać do normalnosci? Za chwilę wymyśla kolejne pandemię albo inne plagi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić