Turystka znalazła "genialny" sposób, aby nie płacić za drogą atrakcję

11

Brytyjka umieściła na TikToku film, w którym wyjaśnia, jak udało jej się uniknąć płacenia za wycieczkę gondolą po Wenecji. To niezwykle popularną wśród turystów atrakcja, ale niestety bardzo droga.

Turystka znalazła "genialny" sposób, aby nie płacić za drogą atrakcję
Brytyjka zdradza, jak zaoszczędzić w Wenecji (TikTok)

Na nagraniu widać Katie i jej przyjaciółkę siedzącą na łodzi przepływającej pod mostem. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że kobiety otoczone są plastikowymi workami, a gondola nie wygląda zbyt elegancko. Wideo obejrzano już ponad 1,5 mln osób.

"Wiesz co, to jest naprawdę genialne" - skomentował jeden z internautów. Jednak nie wszyscy podzielają ten entuzjazm. "Wolałbym wydać 80 euro" - czytamy w jednym z komentarzy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Popłynęły gondolą ze śmieciarzami. "Poszłyśmy z nimi na kilka drinków"

Ktoś zapytał autorki, czy łódź przypadkiem nie śmierdzi, bo wygląda jakby wypełniały ją worki ze śmieciami. Katie wyjaśniła, że były na niej tylko materiały budowlane. "Wenecja jest chyba jedynym miastem na świecie, w którym wycieczka ze śmieciarzem może być romantyczna" - napisała jedna z komentujących.

W kolejnym filmie Katie wyjaśniła, kim byli mężczyźni z łodzi. "To Alessandro i jego ojciec, obaj byli absolutnie cudowni. Poszłyśmy z nimi na kilka drinków, aby podziękować".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wenecja szokuje wysokimi cenami

Turyści od lat narzekają na wysokie ceny w Wenecji. W 2018 roku grupa podróżnych zadzwoniła na policję po tym, jak zapłacili 1,1 tys. euro (ok. 5,3 tys. zł) za cztery dania. Z kolei inny turysta narzekał w sieci, że za dwie kawy i dwie butelki wody zapłacił 45 euro (ok. 210 zł).

Wenecja ma w planach wprowadzić opłatę dla tzw. jednodniowych turystów, których jest najwięcej. Odwiedzający, aby wejść do miasta, będą musieli zapłacić pięć euro (ok. 23 zł) i przejść przez bramkę obrotową.

Źródło: The Sun

Zobacz także: "Polska na weekend”. Polska Wenecja uwielbiana przez filmowców. Odwiedzamy Pułtusk
Autor: HSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić