Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Maja Bohosiewicz zdradza, jak wygląda szkoła w Dubaju. "Mam łzy w oczach"

200
Podziel się:

Maja Bohosiewicz od kilku miesięcy mieszka wraz z rodziną w Dubaju. Dzieci aktorki chodzą tam do szkoły. Bohosiewicz zdradza, jak wygląda dubajska szkoła.

Maja Bohosiewicz zdradza, jak wygląda szkoła w Dubaju. "Mam łzy w oczach"
Maja Bohosiewicz o szkole w Dubaju (Instagram Mai Bohosiewicz, Instagram Mai Bohosiewicz)

Maja Bohosiewicz wyjechała do Dubaju. Od niedawna mieszka tam z całą rodziną. Jej dzieci to 6-letni Zachary i 5-letnia Leonia. Pociechy aktorki niedawno rozpoczęły edukację w dubajskiej szkole. Ich mama opowiedziała w mediach społecznościowych, jak wygląda system edukacji w Dubaju.

Większość szkół w Dubaju to szkoły międzynarodowe. Edukacja publiczna w Emiratach niemal nie istnieje. Placówki edukacyjne są więc prywatne: - Tylko 20% kraju to Emiratczycy, 80% to przyjezdni, więc szkoły są międzynarodowe: brytyjskie, francuskie i inne - relacjonuje Maja.

Aby zapisać dziecko do szkoły w Dubaju, należy wysłać maila, umówić na "school tour" lub rozwiązać "assembly test". Dzieci aktorki musiały rozwiązać kilka zadań, nazwać kształty, nazwać litery czy przeczytać kilka liter. Co ciekawe, w pierwszej klasie dzieci muszą już czytać i pisać ze słuchu.

Uczniowie chodzą do szkoły od poniedziałku do piątku. W ostatni dzień kończą nieco wcześniej. Piątek to dla Emiratczyków "dzień świąteczny", podobnie jak w Polsce niedziela.

Szkoła w Dubaju to nauka na iPadach. Jak opowiedziała Maja Bohosiewicz, nie chciała kupować dzieciom takiego gadżetu. Zmusiła ją do tego szkoła, ponieważ nauka bardzo często odbywa się w Dubaju na iPadach.

Zadania domowe, nauka liczenia, czytanie. Nie wiem dlaczego tak bardzo byłam przeciwna? Nie chciałam żeby grali czy katowali YouTube... - mówi gwiazda.

Jak wygląda dzień w dubajskiej szkole? Najpierw należy zakupić mundurek i strój na WF. Następnie, rodzice przywożą pociechy, które odprowadzają na lekcje:

Wchodzimy do środka. Rodzice, którzy są zaszczepieni mają plakietki i odprowadzają dzieci do klas. Przed klasą czeka pani i każdego wita, zawsze mówi dzieciom coś miłego, opowiada co dzisiaj je czeka na zajęciach.

W dubajskiej szkole są native speakerzy. Nauczyciel jest z Wielkiej Brytanii, dodatkowo ma pomoc - osobę z innego kraju. Pociechy aktorki uczą się w systemie brytyjskim, z angielskim programem nauczania. W szkole, do której chodzą dzieci Mai Bohosiewicz, uczą się dzieci z całego świata.

Za każdym razem mam łzy w oczach ze szczęścia, że dzieci mogą chodzić do takiego miejsca, gdzie spotykają mix wszystkich kultur i że dostaną język w pakiecie - wzrusza się Maja Bohosiewicz.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(200)
Ola
4 miesiące temu
Nastepna swoje dzieci uczy islamu patrzy tylko na siebie egoistka
Haidi
4 miesiące temu
A ja myślę że. Postąpiłaś rozważnie!! My możemy mieć za chwilę wojnę oby nie a ona tam bezpiecznie z rodziną przeczeka
Szejk
4 miesiące temu
Dopóki nogi długie i gładkie to będzie na czesne
Adam
4 miesiące temu
Och jaka wspaniałomyślna jest ta Gwiazda ,że pozwoliła w swej łaskawości zobaczyć nam maluczkim plecy swoich pociech o wielce oryginalnych imionach- niczym cudowna mgr Ann od Lewego !
over
4 miesiące temu
a dzieci później będą płakać, że zamiast mieć trwałe znajomości w szkole i na podwórku to mamcia ze swojej próżności przymusem wysłała je do kotła, gdzie znajomosci trwają krótko.
E B
4 miesiące temu
A może skupmy się na tym, że jest kraj, który dba o swoich obywateli i tych o bcokrajowców, którzy legitymizuja się wiedzą i doświadczeniem zawodowym ( o chęci pracy nie wspomnę). Niestety my żyjemy w takim kraju, że etos nauki i pracy zaginął, ale etos zazdrości i hejtu tych, którzy chcą czegoś więcej niż populistycznej kaszanki medialno-politycznej kwitnie. Pozdrawiam wszystkich maluczkich entuzjastów naszego pato-patriotyzmu.
$tn
4 miesiące temu
buła
szkola
4 miesiące temu
U nas w Polsce w klasie pierwszej też dzieci umieją czytać i pisać ze słuchu!
Michał
4 miesiące temu
Madame nie przeszkadza obowiązek mundurków? W Polsce pro-testowałaby, wywijałaby flagami lgbt itp. Niech napisze za kilka tygodni, jak przestrzega ona i inni prawa w tym kraju, czy też krytykują rząd, jak tam z demokracją?
30cm
4 miesiące temu
taaaak, multi-kulti jest super...szkoda ze nie pojdize do szkol w Europie Zachodniej czy Kanadzie, zobaczy prawdziwy obraz multi-kulti!!!! Kolejna "wyzwolona"
Adam
4 miesiące temu
U nas uczą jak być posłusznym i zdysplinowanym pracownikiem niemieckiej fabryki czy korporacji.
Vvc
4 miesiące temu
A kto to Maja Bohosiewicz?
2rQ9
4 miesiące temu
czy mozna wplacic gdzies jakajs sume - by moc np przez 3 miesiace - nie byc obrzygiwanym tymi rewelacjami z zycia patocelebrytow?
Edek
4 miesiące temu
podobna jest do babki Kiepskiej a te nogi takie paskudne jak dwie bagietki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić