aktualizacja 

Wakacje w Hiszpanii? Na plażach jest dramat

161

Grupa ekologów Ecologists in Action sporządziła raport, w który zamieściła aż 48 zanieczyszczonych plaż w Hiszpanii. Większość miejsc zmaga się z nadmierną ilością śmieci lub wyciekami chemikaliów. Są oznaczone czarnymi flagami.

Wakacje w Hiszpanii? Na plażach jest dramat
W Hiszpanii wiele plaż jest zanieczyszczonych. (Pixabay)

Aby uniknąć jakichkolwiek wypadków na plażach, Federacja Ratowników Królestwa Hiszpanii zaleca zwrócenie uwagi na kolor flagi powiewającej nad kąpieliskiem. Czarna oznacza, że przebywanie na wybrzeżu jest niebezpieczne i lepiej znaleźć lepsze miejsce.

48 plaż za zakazem

W ostatnich tygodniach aż 48 plaż w Hiszpanii oznaczono czarną flagą. Powodem są zanieczyszczenia wody i piasku. Grupa ekologów Ecologists in Action skrytykowała władze za brak reakcji.

Playa A Calzoa w Vigo, została opisana jako "najgorsza plaża w Hiszpanii". Jak przekazują lokalne media jest pełna śmieci i psich odchodów. Niektórzy nazywają ją "piaskownicą dla psów".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klub milionerów. "Nie wiem z czym pan ma problem"

Inne miejsca wymienione w raporcie to plaże w Maladze, Katalonii, na Balearach, a także na Wyspach Kanaryjskich. Grupa Ecologists in Action przekazała, że aż dwanaście plaż zostało zanieczyszczonych przez wycieki chemikaliów lub brak odpowiedniego oczyszczania wody.

Plaże w Hiszpanii są oznaczane kolorowymi flagami. Zielona mówi, że nie ma zagrożenia i można wejść do wody. Żółta ostrzega przed wysokimi falami lub zanieczyszczoną wodą. Wtedy lepiej nie oddalać się od brzegu.

Czerwona flaga oznacza, że ​​pływanie jest zabronione. Obok flagi pojawiają się zazwyczaj dodatkowe wiadomości, m.in. o bardzo wysokich falach, zanieczyszczeniu lub rekinach. Za wejście do wody grozi mandat nawet do 3 tys. euro.

Czarna flaga jest wzmocnioną flagą czerwoną. Oznacza, że samo przebywanie na plaży jest szkodliwe dla zdrowia.

Błękitna flaga to najlepszy z możliwych znaków. Certyfikat Błękitnej Flagi jest przyznawany plażom, które są bezpieczne, czyste i znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić