oprac. Monika Sikorska| 

Wiemy, gdzie Rosjanie będą balować w wakacje. Na liście m.in. Egipt

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała listę państw uznanych za bezpieczne. To właśnie w nich obywatele Rosji będą mogli spędzić tegoroczne wakacje.

Wiemy, gdzie Rosjanie będą balować w wakacje. Na liście m.in. Egipt
Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo - zdjęcie ilustracyjne

Jak podaje agencja Interfax, na liście opublikowanej przez federalną agencję turystyczną znajdują się m.in. takie kraje, jak: Egipt, Tunezja, ZEA, Indie, Wietnam czy Turcja.

Choć ostatni z wymienionych krajów jako członek NATO wspiera Ukrainę w wojnie z Rosją, to nie wprowadził jak dotąd żadnych sankcji przeciwko Rosji.

Gdzie Rosjanie polecą w tym roku na wakacje?

Przedstawiciele Rostourism spotkali się w ostatnich dniach m.in. z tureckim ministrem turystyki Mohamedem Moez Belhassine, który rzekomo cieszy się ze wzrostu liczby turystów w Rosji oraz zapewnia, że Turcja nie zamierza nakładać na Rosjan żadnych sankcji.

Lista krajów, które chętnie przyjmą turystów z Rosji, nieco się jednak w obliczu wojny z Ukrainą skurczyła. Nie ma już na niej m.in. Bułgarii oraz Cypru, którego rząd poparł unijne sankcje dla Rosjan.

Wyjazd Rosjan na wakacje może być w tym roku znacznie utrudniony

Do wakacji jednak jeszcze daleko i wiadomo, jak do tego czasu zmieni się gospodarcza sytuacja Rosji w związku ciągle eskalującymi walkami w Ukrainie.

W związku z sankcjami oraz zamknięciem przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych wyjazd Rosjan z kraju może być znacznie utrudniony.

Źródło: "Interfax"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić