"Pozdrowienia" dla Rosjan. Pokazał, kto na nich czeka

Po zdobyciu Chersonia kolumna rosyjskich wojsk posuwa się w kierunku Mikołajowa. Miejscowe służby są jednak przygotowane na atak wroga - nie tylko wojsko, ale też policja.

"Pozdrowienia" dla Rosjan. Pokazał, kto na nich czeka
Policja w Mikołajowie gotowa na rosyjskie wojsko (Twitter)

Jak poinformowały ukraińskie służby, na wodach Morza Czarnego odbywa się ruch oddziału desantowego Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej, składającego się z czterech dużych okrętów desantowych i trzech kutrów rakietowych, zmierzających w kierunku Odessy.

W drodze do miasta położonego nad Morzem Czarnym Ukraińcy utracili w czwartek kontrolę nad Chersoniem. Jak informuje "The New York Times", po zdobyciu strategicznego miasta siły rosyjskie ruszyły w czwartek na Mikołajów.

Około 800 rosyjskich pojazdów, w tym kolumna wyrzutni rakiet, jechało w kierunku Mikołajowa z północy, wschodu i południa.

Miejscowe służby są jednak przygotowane na najazd wroga. Jak widzimy na filmie, który pojawił się w mediach społecznościowych, sztab policji patrolowej Mikołajowa wysyła "pozdrowienia" do rosyjskich okupantów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraina kolejną dobę odpiera ataki Rosji. Ciężkie walki toczą się w rejonie dużych miast, między innymi Kijowa czy Charkowa. Jak wspomnieliśmy, okręty rosyjskie kierują się w stronę Odessy. Według ustaleń amerykańskich urzędników atak na miasto może nastąpić już w czwartek.

Duże straty Rosjan

Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że od początku inwazji zginęło blisko 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Rosjanie stracili też 217 czołgów, 90 systemów artyleryjskich, 11 środków obrony powietrznej, 30 samolotów i 31 śmigłowców.

Zobacz także: "Czuć zapach trupów". Przerażająca relacja dziennikarki z Ukrainy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić