Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Wysokie Tatry: spotkanie oko w oko z niedźwiedziem

20

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie turysty ze słowackich Tatr, na którym widzimy, jak sporych rozmiarów niedźwiedź siedzi na drodze i bacznie przygląda się podróżującemu autem mężczyźnie. Na szczęście zwierzę nie zachowywało się agresywnie, choć człowiek był bardzo blisko.

Wysokie Tatry: spotkanie oko w oko z niedźwiedziem
Spotkanie oko w oko z niedźwiedziem w Tatrach Wysokich. Jak zachował się turysta? (Facebook Tatry Official screen, Pixabay)

W ostatnim czasie nie brakuje groźnych i często kończących się tragicznie przypadków spotkań turystów z niedźwiedziami. Teraz media społecznościowe obiegło nagranie mężczyzny, który podróżując autem, spotkał na swojej drodze spokojnie zachowujące się zwierzę i na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Filmik zamieszczono na profilu "Tatry" w mediach społecznościowych. Turysta zachował zimną krew, a przy tym nie opuszczało go poczucie humoru. Na pewno sytuacja nie była aż tak groźna ze względu na to, że przebywał wewnątrz pojazdu.

Widzimy, jak niedźwiedź siedzi przed mijającym go samochodem i przez chwilę bacznie przygląda się podróżnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź na szlaku turystycznym. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

Spotkanie z niedźwiedziem w Tatrach. Jak się zachować?

- Dzień dobry, czy możemy jechać dalej? Halo, panie strażniku, można dalej jechać? No ok, to jedziemy dalej. To na razie - słyszymy słowa turysty na nagraniu.

Filmik wywołał duże poruszenie wśród internautów. "Pozwolił?"; Strażnik konkret widzę"; "To się robi mało zabawne bez auta" - pisali użytkownicy mediów społecznościowych pod nagraniem.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Powyższa historia spotkania z niedźwiedziem na szczęście dobrze się skończyła. Musimy jednak pamiętać, że takie sytuacje mogą być bardzo groźne i będąc w górach, pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności.

- Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego o spotkanie z niedźwiedziem nietrudno – przypomina Tatrzański Park Narodowy i wskazuje, jak minimalizować ryzyko spotkania oraz jak się zachować, gdy do niego dojdzie.

"Niedźwiedź to dzikie zwierzę, które może zachować się w sposób dla Was nieprzewidywalny. W razie spotkania – nie ulegajcie panice, zachowajcie jak największy dystans i wycofajcie się. W żadnym wypadku nie wolno zbliżać się do niedźwiedzia. Nawet zaniepokojone zwierzę z reguły szybko się uspokaja, gdy człowiek zamanifestuje chęć odejścia" - czytamy na stronie TPN.

- Zachowajcie szczególną ostrożność w przypadku spotkania matki opiekującej się młodymi. Jeśli spotkacie małego niedźwiadka - matka zawsze jest w pobliżu. Wejście pomiędzy matkę, a jej młode może sprowokować niedźwiedzicę do ataku w obronie młodych - przestrzega Park.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić