aktualizacja 

Zakładasz dziecku na plaży "niezgubkę"? Tego nigdy nie wpisuj na opasce

38

Niezgubka to opaska, którą zakładamy na rękę dziecka, gdy idziemy w zatłoczone miejsce, np. na plażę. Popularna na Instagramie policjantka - nadkom. Małgorzata Sokołowska opublikowała post, w którym mówi, czego absolutnie nie wolno pisać na tej opasce.

Zakładasz dziecku na plaży "niezgubkę"? Tego nigdy nie wpisuj na opasce
Opaska na rączce dziecka to powinien być standard na plaży (Adobe Stock)

Niezgubka to niezbędny element urlopowy każdej rodziny. Przynajmniej tak powinno być. W zatłoczonych miejscach, gdzie dziecko może się zgubić w każdej chwili, taka opaska może uratować je nie tylko od niepotrzebnego stresu ale i poważnych problemów.

Jak wypełnić niezgubkę?

Na niezgubce znajduje się miejsce do wpisania numeru telefonu do rodzica lub opiekuna. Tak uzupełnioną opaskę zakłada się na rękę dziecka. W razie, gdyby się zgubiło, osoba która je odnajdzie może szybko skontaktować się z rodzicem. Brzmi sensownie. Niestety okazuje się, że opaska, która w założeniu ma pomóc, może także zaszkodzić.

Nie wpisujcie tam imienia dziecka, bo kiedy osoba o złych zamiarach zobaczy je i zwróci się bezpośrednio po imieniu, to małe dziecko może pomyśleć, że zna mamę, tatę, zna też ją. Może to spowodować, że dziecko zaufa tej osobie, która może mieć złe zamiary - przestrzegła autorka bloga Z pamiętnika policjantki.

Jedna z obserwatorek dodała, że podczas wakacji za granicą warto pamiętać o dodaniu numeru kierunkowego kraju, żeby opaska nie okazała się bezużyteczna. Wiele osób dodaje też, że ma inne rozwiązanie. "Jak nie mam tego (przyp red. - opaski), to na ręku dziecka długopisem piszę numer telefonu do mnie i tłumaczę, żeby pokazało, jak można się z mamą skontaktować".

Skąd wziąć niezgubkę?

Opaski niezgubki można kupić w sklepach stacjonarnych, internetowych, dostać od policjantów, ratowników czy pracowników informacji turystycznej. Ważne, żeby były wodoodporne i dobrze trzymały się na małej rączce.

Nie musi to być dedykowana, kupowana niezgubka, można śmiało zrobić ją w domu - dodaje policjantka.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pamiętajmy - niezgubki mają pomóc w sytuacji, gdy dziecko się zgubi. Ale, żeby faktycznie spełniły swoją rolę, trzeba pamiętać, jak je wypełnić.

Sami jako dorośli mamy mętlik w głowie kiedy ktoś obcy zwraca się do nas po imieniu. A co dopiero dzieci, które nie mają naszego rozumu i doświadczenia - podsumowuje w komentarzu do posta policjantka.
Zobacz także: "Łańcuch życia" na plaży. Ratownik apeluje: Nie róbmy tego na własną rękę
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić