Zjadła najbardziej śmierdzący owoc świata. "Jak czosnek, banan i wymiociny"

25

Podczas podróży do Azji wiele osób próbuje najbardziej śmierdzącego owocu świata - duriana. O tym, jak smakuje przekonała się podróżniczka Julie B. Christensen. Jej reakcja to hit.

Zjadła najbardziej śmierdzący owoc świata. "Jak czosnek, banan i wymiociny"
Jej reakcja była natychmiastowa (TikTok)

Durian to sezonowy owoc pochodzący z tropikalnych obszarów południowo-wschodniej Azji. Niektórzy uważają go za przysmak, inni nie są w stanie nawet go powąchać, a jego zapach jest tak intensywny i nieprzyjemny, że można go poczuć nawet z odległości kilkuset metrów. Śmierdzi jak zgniła cebula i padlina w jednym.

Z tego powodu jego sprzedaż zakazana jest m.in. na wielu lotniskach czy w hotelach na całym świecie.

Śmierdzący król owoców

Mimo tak odpychającego zapachu, durian należy do najdroższych owoców na świecie, a w Azji i na wyspach Pacyfiku uznawany jest za króla owoców. Dojrzały owoc może osiągać wagę nawet 3 kg. Jest pokryty grubą, kolczastą skórą w kolorze zielonym lub ciemnożółtym. W środku znajduje się jadalny miąższ.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Polka podsumowała Szwedów. "Spróbuj tego doświadczyć sam"

O tym, jak śmierdzi i jak smakuje durian, przekonała się niedawno podróżniczka Julie B. Christensen, która obecnie na TikToku relacjonuje swoją podróż z Wietnamu. "Czy są tu jacyś miłośnicy duriana?" - zatytułowała wideo, na którym widzimy, jak próbuje tego owocu pierwszy raz w życiu.

Na nagraniu widać, że jest bardzo podekscytowana, ale później jest coraz gorzej. Najpierw wącha owoc, a potem ostrożnie kosztuje go łyżeczką. Nie jest w stanie zjeść całej porcji. Choć pokazuje kciuk w górę, to zasłania usta, a na koniec widać, że ma odruch wymiotny.

Jak smakuje durian?

Internauci są zaintrygowani i dopytują Julie, jak smakował jej owoc. Ta nie ma zamiaru udawać i odpowiada wprost, że nie bardzo.

Jak połączenie czosnku, banana i wymiocin - odpowiada. - Niektórzy go uwielbiają. Dziwne.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jedna z osób podsumowała, że jej zdaniem smak duriana jest lepszy niż zapach, ale zdaniem większości komentujących, ten owoc jest obrzydliwy.

Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić