oprac. Sylwia Król| 

Znaleźli tajemniczy dom w kształcie buta. "Tam żyła starsza kobieta?"

86

Na wyjątkowe znalezisko w brytyjskich lasach natrafili lokalni eksploratorzy. Znani z tego, że nigdy nie ujawniają dokładnej lokalizacji swoich odkryć, Abandoned UK zamieścili na swoim profilu na Facebooku zdjęcia wyjątkowego domu w kształcie... buta. "Absolutnie niesamowity" – komentują internauci.

Znaleźli tajemniczy dom w kształcie buta. "Tam żyła starsza kobieta?"
Dom w kształcie buta (Abandoned UK, gigs76)

Grupa brytyjskich eksploratorów odnalazła w lesie dom w kształcie buta, który wygląda jak z bajki. Kamienny budynek zwieńczony jest przez niewielkich rozmiarów drewniany dach.

Wygląda na to, że dom w kształcie buta stał w lesie zapomniany przez co najmniej kilka dekad. Jego wnętrza są zaniedbane, a ściany porastają gruba warstwa mchu, liście i pnącza.

Odnaleźli dom w kształcie buta

Na profilu facebookowym Abandoned UK, grupy lokalnych eksploratorów, zajmujących się poszukiwaniem zapomnianych miejsc, możemy przeczytać, że tajemniczy dom powstał prawdopodobnie przed ponad 60 laty. Domyślają się, że mógł być wówczas zamieszkany.

Odnalezienie domu w kształcie buta zajęło eksploratorom sporo czasu.

"Poszukiwania domu trwały długo, ale w końcu udało się, chociaż błądziliśmy w lesie całą wieczność, zanim w końcu dostrzegliśmy go u podnóża klifu" – możemy przeczytać na profilu facebookowym Abandoned UK.

Jak relacjonują eksploratorzy, także dotarcie do budynku nie należało do łatwych. "Udało nam się do niego zejść, chociaż wymagało to nie lada wspinaczki" – opisują.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dom w kształcie buta zachwycił internautów

Wyjątkowym znaleziskiem wydają się być zachwyceni internauci. "Absolutnie niesamowity, chociaż chyba ciężko byłoby w nim zamieszkać" – możemy przeczytać w jednym z komentarzy.

"Czy to tam, gdzie starsza kobieta, żyła w domu w kształcie buta?" – dopytuje kolejny internauta, nawiązując tym samym do popularnej, brytyjskiej rymowanki "The Little Old Woman Who Lived in a Shoe" z 1794 roku.

Jak się okazuje, pomimo wielu nawiązań do dziecięcej historyjki, tajemniczy dom w kształcie buta może być w rzeczywistości jedynie pozostałością parku tematycznego z dawnych lat, przeznaczonego dla dzieci. "W latach 70. i 80. bawiły się tutaj dzieci" – tak opisuje to miejsce jeden z internautów. "To tylko element starego placu. Nikt nigdy tutaj nie mieszkał"– potwierdza kolejny.

Zobacz także: "Pomysł na dom". Nowoczesna stodoła dla dużej rodziny. Zaskakujący koszt budowy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić