Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAS
|

Choroby, których objawy możemy zobaczyć na skórze

2
Podziel się:

Gdy z naszym organizmem dzieje się coś złego, nasza skóra często nas o tym informuje. Wysyła nam sygnały, ale niekoniecznie w postaci bólu. Oto przykłady chorób, których objawy można zaobserwować na skórze.

Choroby, których objawy możemy zobaczyć na skórze
(Getty Images)

Chora trzustka

Gdy mamy chorą trzustkę, na skórze pojawia się m.in. świąd, którego powodem są kompleksy podskórne z bilirubiną. Kolejnym objawem może być zażółcenie skóry lub znamiona rumienia wędrującego, jak w przypadku boreliozy. Bladoniebieskie siniaki na brzuchu też mogą być objawem chorej trzustki.

Chora wątroba

Objawy są podobne jak przy chorej trzustce, więc mogą być mylone z tym schorzeniem. W tym przypadku to świąd, rumień i żółtaczka występująca na stopach i dłoniach, co jest najbardziej charakterystycznym symptomem chorej wątroby. Czasem występuje również utrata owłosienia pod pachami, na przedramionach i wzgórku łonowym. Na powiekach mogą się pojawić żółtaki czyli małe grudki, które też są sygnałem, że powinniśmy udać się do lekarza.

Chore jelita

W stanach zapalnych jelit pojawiać się mogą grudki, guzki, egzemy oraz liszaje. Jeżeli rany długo się goją i występują przebarwienia pozapalne, to też może być objaw, że mamy problem z jelitami.

Chore nerki

Obrzęk na twarzy, spuchnięte powieki to objaw źle funkcjonujących nerek. Puchniecie całego ciała i ciemne cienie pod oczami są również skutkiem chorych nerek i usuwania mocznika oraz wody z organizmu.

Objawy nadciśnienia

Wysokie ciśnienie także może być widoczne na skórze. Pojawiają się wtedy rumieńce, twarz robi się czerwona, ponieważ krew szybciej krąży w organizmie. Kolejny objaw to lekko sina skóra na rękach i tzw. pałeczkowate palce.

Objawów na skórze nie można bagatelizować. Nie zawsze świadczą o alergii pokarmowej czy uczuleniu, jednak często sygnalizują, że niektóre nasze narządy mogą źle funkcjonować.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
wdowa
rok temu
Mój Mąż miał swędzące,rude plamy na piszczelach nóg, lekarka alergolog u której leczył się kilka lat stwierdziła że to alergia,zaleciła maść,nie zleciła żadnych dodatkowych badań ... Zmarł 2 lata temu na raka trzustki...gdyby jakieś 8-10 lat wcześniej zrobiono Mu badania może by jeszcze żył
julka
2 lata temu
jak na moich dłoniach pojawiły się takie, niepokojące plamki to poszłam do zapisałam się do krakowskiej vesuny do dermatologa. na całe szczęscie to nie było nic poważnego, tylko jakieś uczulenie, ale wiecie co trzeba dmuchać na zimne, bo nigdy nie wiadomo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić