Cierpiał na potworne migreny. Lekarze znaleźli szokującą przyczynę

36

52-letni mężczyzna z Florydy (USA) od dłuższego czasu cierpiał na potworne, niepozwalające mu normalnie funkcjonować migreny. W końcu wybrał się na skrupulatną diagnostykę do szpitala. To, co lekarze znaleźli w jego głowie w trakcie tomografii komputerowej, wielu wprawiło w osłupienie. Nawet medycy przecierali oczy ze zdumienia.

Cierpiał na potworne migreny. Lekarze znaleźli szokującą przyczynę
Bolała go głowa. Lekarze znaleźli szokującą przyczynę. (Adobe Stock, American Journal of Case Reports)

Ta historia to przestroga dla wszystkich miłośników mięsa. O sprawie szczegółowo pisze portal "Daily Mail", który z kolei powołuje się na czasopismo "American Journal of Case Reports".

52-latek z Florydy od czterech miesięcy dzielnie walczył z migrenami za pomocą środków przeciwbólowych dostępnych w aptece. Jednak przyszedł taki moment, że jego cierpienie stało się nie do zniesienia. Żadne leki już nie pomagały.

Mężczyzna udał się więc po pomoc do lekarzy. Pacjenta przyjęto na oddział i zaczęto dokładnie diagnozować. Wykonano u niego w tym celu nie tylko tomografię komputerową głowy, ale też rezonans magnetyczny (mri). Wyniki sprawiły, że aż lekarze byli po prostu przerażeni. Dlaczego? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Organizm pełen pasożytów

Cierpiał na potworne migreny. Lekarze znaleźli szokującą przyczynę

W mózgu 52-latka ujawniono dziwne ciało obce. Najpierw specjaliści stawiali, iż to sporych rozmiarów nowotwór. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Dogłębne laboratoryjne analizy udowodniły jednak, że to... śmiertelnie niebezpieczna "pamiątka" po tym, jak w głowie mężczyzny zamieszkał tasiemiec. Rozgościł się tam i zaatakował organizm 52-latka, kiedy ten zjadł skażony, niedogotowany bekon.

Pasożyt złożył jaja w mózgu mieszkańca Florydy. To właśnie one były widoczne w skanach w postaci wspomnianego guza. Tasiemiec doprowadził również do silnego podrażnienia tkanki pod czaszką. Nastąpił obrzęk i pojawiły się silne bóle.

Pacjent trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie wdrożono u niego skomplikowane leczenie przeciwpasożytnicze. Na szczęście przyniosło ono rezultaty. Jaja tasiemca w końcu zniknęły. Zaraz potem ustąpiły również migreny. Pacjent wraca do zdrowia.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić