o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Ponura prognoza WHO na 2050 r. Dotyczy 2,5 miliarda ludzi

265
Podziel się

Przerażające prognozy przedstawiła Światowa Organizacja Zdrowia. Zdaniem WHO do 2050 roku miliardy osób będą cierpieć z powodu utraty słuchu w pewnym stopniu.

Ponura prognoza WHO na 2050 r. Dotyczy 2,5 miliarda ludzi
Szef WHO (YouTube)
bDTfLmwl

Portal "New York Post" poinformował o najnowszym raporcie WHO. Niestety Światowa Organizacja Zdrowia nie przekazała dobrych wieści. Tym razem chodziło o ludzki słuch. Zdaniem specjalistów około 2 i pół miliarda ludzi będzie żyć z pewnym stopniem ubytku słuchu do 2050 r. W związku z tym wezwano do lepszego dostępu do metod profilaktyki i leczenia na całym świecie.

W większości krajów ochrona słuchu i uszu nadal nie jest zintegrowana z krajowymi systemami opieki zdrowotnej, a dostęp do usług opiekuńczych jest trudny dla osób z chorobami ucha i utratą słuchu -napisano w raporcie.
bDTfLmwn

Problem wydaje się być poważny. Według organizacji brak dostępu do opieki, zwłaszcza w krajach o niskich dochodach, w znacznym stopniu przyczynia się do problemu zdrowia słuchu. Według szacunków WHO w krajach o niskich dochodach, około 78 procent osób ma mniej niż jednego laryngologa na milion populacji.

To nie tylko stwarza wyzwania dla osób potrzebujących opieki, ale także stawia nieuzasadnione wymagania wobec kadry świadczącej te usługi - przyznano w raporcie.

Istnieje jednak nadzieja na zapobieganie utracie słuchu. Wszystko dzięki lepszym strategiom interwencyjnym. WHO podkreśla, że u dzieci można by temu zapobiec poprzez pewne szczepienia i lepszą opiekę nad matką i noworodkiem. Dodaje również, że istnieje szereg skutecznych opcji, takich jak między innymi leczenie medyczne i chirurgiczne.

Technologie słuchowe, takie jak aparaty słuchowe i implanty ślimakowe, w połączeniu z odpowiednimi usługami wsparcia i terapią rehabilitacyjną są skuteczne i opłacalne - zauważono w raporcie.
bDTfLmwt

Inwestowanie w słuch się opłaca

WHO podkreśla, że inwestowanie w słuch opłaca się rządom na całym świecie. Eksperci zakładają, że na każdego dolara zainwestowanego w tym obszarze można spodziewać się zwrotu w wysokości 16 dolarów. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, liczba osób cierpiących na ubytek słuchu może wzrosnąć ponad 1,5-krotnie w ciągu najbliższych trzech dekad.

Liczba osób żyjących z niewyjaśnionym ubytkiem słuchu i chorobami ucha jest nie do zaakceptowania - stwierdzono w treści raportu.
bDTfLmwu
Zobacz także: Będzie kaucja na butelki, a zwrot możliwy bez paragonu. Przedsiębiorcy komentują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTfLmwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(265)
czarny
miesiąc temu
a ja apeluje do WHO niech przestaną pokazywać tego gościa o dość czarnej przeszłości i nie chodzi tutaj o kolor skóry tylko o to co robił wcześniej
Polak
miesiąc temu
Przecież oni chcą wybić 5 mld ludzi jak najszybciej a cała reszta będzie mieć problemy ze słuchem przez ich kłamstwa.
wrrrrr
miesiąc temu
zero zaufania. rozwiazac WHO sami dzialamy lepiej
bDTfLmwP
zxcwer
miesiąc temu
Myślałem że wzroku, przecież od małego dzieciaki nic nie robią tylko gapią całymi dniami w telefon.
Arahat
miesiąc temu
Siedziba szatana...celem sianie paniki za granty f. Farma..teraz od prod aparaty sluchowe
Najnowsze komentarze (265)
Polityk
miesiąc temu
Ten gość powinien stracić mowę i nigdy już nie być pokazywanym za jego przeszłość. Im większy bandyta, tym wyższe ma stanowisko, za wyjątkiem kilku ,których można na palcach policzyć. Do nich na pewno zaliczyć można prezydenta Trumpa.
,,,,,,,,,,
miesiąc temu
po szczepionkach ! stracisz sluch i wech i smak !
Pytam
miesiąc temu
Czym więc podtruwacie ludzi przedstawiając takie prognozy?
Pytam
miesiąc temu
Czym więc podtruwacie ludzi przedstawiając takie prognozy?
xxx-lucyfer
miesiąc temu
Wiecie co jest pewne? Że na wiosnę będą roztopy.
...
miesiąc temu
Zamiast straszyć, niech zaczną pomagać. Niech dadzą swoje majątki na pomoc dla osób, które tej pomocy do tej pory nie otrzymali. Co ma powiedzieć np. Afryka?
Jakadi
miesiąc temu
Cia pa ty na foto i jak im th wierzyć. Juz po zdjęciu strach wchodzić w link żeby telefon nie wybuchł
Doktor x
miesiąc temu
No to już wiemy jaki będzie skutek uboczny szczepionek,jakim cudem tyle krajów sponsoruje jakąś pseudo organizacje która mówi im co mają robić?
bDTfLmwH
Hahah
miesiąc temu
Drodzy czytelnicy. Zastanówcie się. SKORO W KOMENTARZACH TAKIE CUDA SIĘ DZIEJĄ, TO NAJPRAWDOPODOBNIEJ TE SENSACYJNE WIADOMOŚCI SĄ W WYSSANE Z PALCA
WHO
miesiąc temu
Dobrze że tego pana w 2050 już nie będzie
🦍🦍🦍🦍🦍
miesiąc temu
Pewnie zabraknie ryżu w 2050🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩
Virus
miesiąc temu
Największy virus i pandemia globalna to to całe WHO.
fafik
miesiąc temu
pewnie jakaś szczepionka się już robi na słuch
@@@
miesiąc temu
Czyżby who pracowało nad następnym wirusem, a może najpierw opracowują szczepionkę?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić