Serialowa "Pszczółka Maja" w trudnej sytuacji. Aktorka walczy z ciężką chorobą

3

Ten głos znają w Polsce niemal wszyscy. Ewa Złotowska, aktorka, dzięki której Pszczółka Maja mówiła po polsku, walczy z ciężką chorobą neurologiczną, która zmusiła ją do rezygnacji z pracy. Artystka nie ukrywa, że jest to dla niej niezwykle trudna sytuacja.

Serialowa "Pszczółka Maja" w trudnej sytuacji. Aktorka walczy z ciężką chorobą
Pszczółka Maja (Getty Images)

Przygody Pszczółki Mai i jej przyjaciela Gucia znane są wszystkim od pokoleń. W polskiej wersji językowej charakternej pszczółce głosu udzieliła aktorka Ewa Złotowska. I choć zjadła zęby na dubbingu, była zmuszona porzucić ukochaną pracę. Zmusiła ją do tego choroba.

Aktorka pierwsze objawy choroby zauważyła jeszcze za życia swojego męża, aktora Marka Frąckowiaka. O swoim schorzeniu i niełatwym życiu opowiedziała TVN-owi.

To się nazywa drżenie samoistne postresowe. To wszystko mówi, jakie miałam życie - same katastrofy i kataklizmy - wyznała.

Choroba tak dała się aktorce we znaki, że mimo tego, że nie chciała się poddać, musiała zrezygnować z ukochanej pracy w dubbingu.

Ja z tym walczę, staram się. Zmienił mi się głos, bo nie trzymam przepony, wszystko dygoce we mnie. Raz jest lepiej, a raz gorzej - powiedziała w wywiadzie.
Nie pracuję już w dubbingu, swoje zrobiłam. Reżyserowałam 10 lat - dodaje.

Na szczęście nie musiała odchodzić na zawodową emeryturę.

Wróciłam na scenę, choć na początku po wypadku nie mogłam chodzić. Pomalutku doszło do tego, że na obcasach od wielu lat już tańczę - mówi aktorka.

Artystka zmieniła swoją perspektywę i postanowiła spełnić inne zawodowe marzenia. Niestety, na razie reżyserzy castingów jej odmawiają.

Słyszałam: a jakich partnerów my dla ciebie znajdziemy? Nie zaproponowali mi, żebym pokazała, czy coś potrafię, tylko od razu pełna dyskryminacja - wyznaje rozgoryczona.

Aktorka jednak w zmaganiach zarówno z chorobą jak i spełnianiem swoich marzeń stara sobie radzić, choć nie jest jej lekko. Nie pozostaje nic innego zatem, niż życzyć jej zdrowia i wytrwałości.

Zobacz także: Danuta Stenka o "Nieobecnych". Ma też ważny apel do Polek
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić