Dieta wegańska czy mięsna? Bliźniacy wzięli udział w niecodziennym eksperymencie

91

Wiele osób, które spożywają mięso zastanawia się pewnie, jak ich organizm zareagowałby, gdyby z niego zrezygnowali. Dwaj bliźniacy z Wielkiej Brytanii, aby to sprawdzić wzięli udział w eksperymencie. Przez dwanaście tygodni jeden z nich był na diecie wegańskiej, a drugi jadł posiłki mięsne.

Dieta wegańska czy mięsna? Bliźniacy wzięli udział w niecodziennym eksperymencie
(Facebook)

Bracia Turner to osoby aktywne fizycznie. Poddali się eksperymentowi, by sprawdzić, czy po zmianie diety ich sprawność ulegnie zmianie. Naukowcy z King's Collage obserwowali braci przez cały czas trwania projektu.

Posiłki spożywane przez obu mężczyzn przygotowywał ten sam kucharz. Dania miały taką samą ilość kalorii i posiadały zbliżoną ilość witamin i mikroelementów.

Po zakończeniu diety trwającej dwanaście tygodni Hugo, który nie jadł mięsa schudł 2 kg. Twierdził, że zauważył u siebie znaczny wzrost energii, ale również spadek libido. Poza tym jego tkanka tłuszczowa zmniejszyła się o 1 proc., a badania wykazały, że obniżył mu się znacznie poziom cholesterolu we krwi. Po badaniach kału badanego stwierdzono, że ma on większą odporność na nowotwory i choroby przewlekłe.

Drugi brat Ross, przybrał na wadze 6,2 kg, a jego tkanka tłuszczowa zwiększyła się o 2 proc. Zaskakujące było jednak to, że cholesterol we krwi utrzymał się na tym samym poziomie.

Dieta wegańska jest z pewnością zdrowsza, o ile stosuje się odpowiednią podaż witamin i mikroelementów. Mięso także jest nam potrzebne, ponieważ zawiera dobrze przyswajalne pełnowartościowe białko i niezbędne aminokwasy. Posiada również : cynk, fosfor, żelazo, magnez, miedź, siarka, witamina B12.

Ten eksperyment po raz kolejny potwierdził, że nasza dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i nie powinna wykluczać żadnego ze składników odżywczych

Autor: KAS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić