Ekspertka ma już dość. Chce kar dla niewierzących w COVID-19

210

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa nie napawają optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że pandemia znów przybiera na sile. Głos w tej sprawie zabrała specjalista diagnostyki laboratoryjnej i zdrowia publicznego dr n. med. Jolanta Wysocka.

Ekspertka ma już dość. Chce kar dla niewierzących w COVID-19
Test na koronawirusa (Getty Images, Massimiliano Finzi)

Jolanta Wysocka ocenia, że ostatnie raporty dotyczące zachorowań na COVID-19 we wszystkich krajach są niepokojące. - WHO podała, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zgłoszonych zachorowań wzrosła aż o 30 procent. To bardzo dużo - podkreśliła, cytowana przez polsatnews.pl.

Ilu chorych jest w Polsce? Trudno powiedzieć, skoro ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski, odnosząc się do danych w kraju, powiedział, że obecnie z powodu braku wykonywania testów wyniki zachorowalności podawane przez Ministerstwo Zdrowia należy pomnożyć przez 10 - dodała.

Wyraźnie zaznaczyła, że w związku z tym istotne są szczepienia i profilaktyka. - Tylko szczepienia dają szansę, że wirus nie będzie się namnażał i tworzył nowych wariantów; w końcu kiedyś z nim wygramy - kontynuowała.

Eksperci podkreślają, że szczepionka nie gwarantuje nam, że nie zachorujemy, ale na pewno gwarantuje lżejszy przebieg choroby i uchroni przed zgonem - spostrzegła.

Koronawirus. Ekspertka ma pomysł, jak karać medyków

Doktor Wysocka zauważyła, że są tacy lekarze, którzy sprzeciwiają się szczepieniom i nie wierzą w COVID-19.

Może takim medykom trzeba dyplomy pozabierać. Trudno jest mi to zrozumieć i wytłumaczyć. Na początku walczyłam z takimi opiniami w mediach społecznościowych, wydawało mi się, że mam misję, że trzeba ludzi uświadamiać, bo przecież mam wiedzę, ale kończyło się na tym, że wyzywano mnie od głupcó - podsumowała.

Ekspertka twierdzi też, że w tej sprawie trzeba ufać autorytetom, czyli "zakaźnikom, specjalistom od zdrowia publicznego, którzy mają potężną wiedzę".

Zobacz także: Ojciec Rydzyk trzykrotnie zaszczepiony? Lekarz: mógłby być twarzą kampanii szczepionkowej
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić