Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DM
|

Jego kolor zdradzi, czy cierpisz na groźny niedobór i nadciśnienie. Zwróć uwagę

1
Podziel się

Wygląd języka może nam wiele powiedzieć o kondycji zdrowotnej naszego organizmu. W tradycyjnej medycynie chińskiej kolor języka jest podstawą do wykrycia wielu chorób. Obejrzyj swój język i sprawdź, czy jesteś zdrowy.

Obejrzyj swój język i sprawdź, czy jesteś zdrowy.
Obejrzyj swój język i sprawdź, czy jesteś zdrowy. (123RF)
bELglSQB

Kolor języka jest kluczowy

Język to mięsień, dzięki któremu możemy mówić, przełykać jedzenie i odczuwać smak spożywanych potraw. Wygląd tego narządu zmienia się w zależności od naszego stanu zdrowia.

W chińskiej medycynie choroby diagnozuje się na podstawie wyglądu języka. Chińska mapa języka służy do określenia stanu zdrowia poszczególnych organów na podstawie wielkości, koloru i obecności nalotu na języku.

bELglSQD

Chińska mapa języka – nalot

Jeżeli język jest grubszy niż zwykle i bardziej suchy, to nasz organizm jest przechłodzony, a metabolizm spowolniony. Takie zmiany na języku można zaobserwować jesienią.

  • Żółty nalot na języku świadczy o przegrzaniu organizmu i pojawia się zazwyczaj latem. Obecność żółtej naleciałości na języku jest również spowodowana spożywaniem kawy lub używaniem ostrych przypraw. Ta zmiana może również oznaczać chorobę wrzodową żołądka.
bELglSQJ
  • Brązowy nalot na języku to najczęściej cecha osób palących papierosy. Oznacza problemy z układem oddechowym, które prowadzą do niedotlenienia organizmu.
  • Jeżeli na języku występuje gruba warstwa zielonego nalotu, jest to znak, że organizm jest osłabiony. Kiedy język zmienia swój odcień z ciemnego na jaśniejszy, oznacza to powrót do zdrowia.
  • Jeżeli język jest bardzo zaczerwieniony, to nasze organy wewnętrzne są przekrwione i brakuje nam witamin.
bELglSQK

Stan języka

Jeśli zauważymy, że środek naszego języka jest silnie zaczerwieniony to mamy skłonności do tycia i powinniśmy się lepiej odżywiać. Ten objaw może być również wynikiem nadmiernego stresu. Jeśli poza czerwonym czubkiem na języku, występuje na nim również opuchlizna, to może oznaczać nadciśnienie lub chorobę wieńcową.

W przypadku gdy brzegi języka mają czerwone zabarwienie, to nasza wątroba nie pracuje prawidłowo.

Gdy język jest blady, a nawet biały, oznacza to słabą kondycję serca lub anemię.

bELglSQL

Czarna barwa języka, widoczna zazwyczaj u nasady jest typowym objawem niewydolności nerek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELglSRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Darek
6 miesięcy temu
Ale jeszcze kilka tygodni temu to byl covidowy jezyk! Wow normalnosc wraca powoli!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić