aktualizacja 

Masz ból w plecach i kręgosłupie? Ta metoda pomaga bez leków

10

Ból pleców to dolegliwość, która przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Na tego typu boleści można zastosować leki przeciwbólowe, ale istnieją również naturalne sposoby. Sprawdź, jak pokonać za pomocą domowych metod.

Ból kręgosłupa - jak sobie z nim poradzić?
Ból kręgosłupa - jak sobie z nim poradzić? (Getty Images)

Domowe metody na bolące plecy

Metoda nr 1.

Do tego zabiegu będziemy potrzebować octu jabłkowego lub oleju kokosowego, szmatki oraz folii spożywczej.

Wybierz między octem jabłkowym a olejem kokosowym według własnych preferencji. Ten pierwszy ma intensywny zapach, a drugi oleistą konsystencje. Zwilż szmatkę za pomocą jednej z tych substancji i przyłóż ją do bolącego miejsca na plecach. Ważne jest, żeby szmatka była wilgotna i nie ociekała płynem.

Następnie plecy owijamy folią spożywczą, tak żeby pokryła całą powierzchnię szmatki. Dzięki temu nie zabrudzimy pościeli. Ten zabieg najlepiej zastosować przed snem. Po tak przespanej nocy, dokuczliwy ból pleców, a w szczególności ból krzyża, powinien ustąpić.

Metoda nr 2.

Do tego rodzaju kuracji będziemy potrzebować soli i olejków do kąpieli. Żeby poradzić sobie z boleściami w plecach, weź ciepłą kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli. Jeżeli dodasz do tego również olejki do kąpieli, to ten zabieg sprawi, że napięte mięśnie się rozluźnią i ból ustąpi. Żeby osiągnąć zamierzony efekt potrzebna nam będzie cisza i spokój.

Metoda nr 3.

Do złagodzenia bólu w ten sposób potrzebne nam będą: ryż, stary ręcznik oraz mikrofalówka. Ryż zawijamy w stary ręcznik, podgrzewany w mikrofalówce i przykładamy do bolącego miejsca. Ten ciepły okład z pewnością przyniesie nam ulgę.

Zobacz także: [Nowy objaw COVID. Uważaj[(https://www.o2.pl/informacje/nowe-objawy-covid-19-zaobserwowano-je-u-wielu-zarazonych-6507138910217857a)

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić