Mogą cię pogryźć w łóżku. Zapach, który świadczy o pluskwach w domu

1

Pluskwy w domu naprawdę potrafią uprzykrzyć życie. Te małe owady żywią się ludzką krwią i atakują w nocy. Okazuje się, że obecność pluskiew w naszym mieszkaniu można rozpoznać po zapachu.

Zapachy, które wydzielają pluskwy.
Zapachy, które wydzielają pluskwy.

Zapachy świadczące o tym, że w twoim domu są pluskwy

Pluskwy łóżkowe to insekty o niewielkich rozmiarach, mające zaokrąglony prążkowany odwłok i trzy pary odnóży. Te małe owady ukrywają się w meblach, szczelinach podłóg, w łóżkach, pod boazerią, panelami lub tapetą. Możemy je spotkać nie tylko w naszym mieszkaniu, ale również, gdy nocujemy w hostelach lub pensjonatach. Wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że nieświadomie zabierzemy je ze sobą do domu.

Pluskwy za dnia pozostają w ukryciu, a żerują w nocy, kiedy śpimy. Atakują nie tylko ludzi, ale także zwierzęta domowe. Ślady po ich ukąszeniach są charakterystyczne i układają się w linie lub trójkąt. Ta owady nie przenoszą niebezpiecznych chorób, ale powodują nieprzyjemne dolegliwości skórne, takie jak podrażnienie, zapalenie czy silne reakcje alergiczne.

Kiedy doświadczymy ugryzienia przez pluskwę, powinniśmy przemyć ugryzione miejsce ciepłą wodą i mydłem. Do opuchlizny powstałej po ugryzieniu najlepiej przyłożyć zimny okład. W ekstremalnych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze nam leki antyhistaminowe.

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni czy sprawcami nocnych ukąszeń są pluskwy, możemy to sprawdzić za pomocą zmysłu węchu. Pluskwy wydzielają trzy charakterystyczne zapachy: zapach zgniłych malin, słodkich migdałów i kolendry.

Zobacz także: Jak usunąć kleszcza?

Pozbycie się pluskiew łóżkowych nie jest łatwym procesem. W celu wygonienia z domu niechcianych lokatorów czasem konieczne jest pozbycie się pościeli, łóżka i innych mebli. Można również przeprowadzić dezynfekcję, wynajmując firmę, która zajmuje się odpluskwianiem mieszkań.

Autor: KKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić