Najczęstszy objaw Omikronu. Ma go 73 proc. zakażonych

863

Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie przybywa zakażeń najnowszą odmianą koronawirusa. Eksperci przedstawili objawy, które najczęściej pojawiają się przy zakażeniu Omikronem.

Najczęstszy objaw Omikronu. Ma go 73 proc. zakażonych
Lekarze na całym świecie walczą z Omicronem (PAP, GIUSEPPE LAMI)

Sytuacja pandemiczna w Europie staje się coraz gorsza. Z każdym tygodniem na Starym Kontynencie przybywa miliony nowych zakażonych. Nowy wariant Omikron zaatakował już wiele osób. Liczba zakażeń właśnie tym wariantem wzrasta. Głos w sprawie kolejnej fali pandemii zabrali eksperci.

O najczęstszych objawach pojawiających się u zakażonych Omikronem napisał "Business Insider". Według dr Claire Steves sygnały te są bardzo podobne do przeziębienia, szczególnie u osób, które zostały zaszczepione. 73 proc. ankietowanych narzekało na katar, a 68 proc. stwierdziło, że w pewnym momencie odczuwało ból głowy.

Najczęściej zgłaszane objawy Omikron są bardzo podobne do przeziębienia, szczególnie u osób, które zostały zaszczepione - stwierdziła dr Claire Steves.

W badaniu wzięły udział osoby z Wielkiej Brytanii. Eksperci stworzyli dzięki nim listę, na podstawie których wyłonili 14 objawów pojawiający się wśród zakażonych. Naukowcy wymienili je według częstotliwości ich występowania. Poniżej przedstawiamy sporządzony przez nich ranking:

 1. Katar - 73%
 2. Ból głowy - 68%
 3. Zmęczenie - 64%
 4. Kichanie - 60%
 5. Ból gardła - 60%
 6. Uporczywy kaszel - 44%
 7. Ochrypły głos - 36%
 8. Dreszcze lub dreszcze - 30%
 9. Gorączka - 29%
 10. Zawroty głowy - 28%
 11. Mgła mózgowa - 24%
 12. Bóle mięśni - 23%
 13. Utrata węchu - 19%
 14. Ból w klatce piersiowej - 19%.

Uczeni nie stworzyli dwóch osobnych list. Przedstawiony ranking powstał na podstawie objawów przejawiających się zarówno wśród osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych.

Zobacz także: Ustawa o testach pracowników? Komentarz wiceministra zdrowia
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić