aktualizacja 

Najdroższy lek świata trafił do Jagódki z Wielkopolski

8

Tata Jagódki z Wielkopolski przekazał wspaniałe wieści. - Wydarzyło się coś co jakiś czas temu wydawało się "niemożliwe!" - napisał Jakub Michalak na Facebooku. Do 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA trafił najdroższy lek świata.

Najdroższy lek świata trafił do Jagódki z Wielkopolski
Jagódka "otrzymała szansę na lepsze jutro" (Facebook, Jakub Michalak)

Jagoda Michalak "otrzymała szansę na lepsze jutro", jak informują szczęśliwi rodzice 2-latki. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA1.

Chorobę zdiagnozowano, gdy miała zaledwie sześć miesięcy. Tę przypadłość w Polsce rocznie diagnozuje się u ok. 50 dzieci.

Dzieci w tym czasie przybierają na wadze i nabierają siły. Nasza córeczka niemal słabła w oczach. Przestała unosić główkę, ruszać rączkami, odrywać nóżki od ziemi. Każdego dnia niepokój był coraz większy - informowała mama dziewczynki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ratowniczka medyczna szuka genetycznego bliźniaka. Przeszczep to jedyna szansa

W sieci ruszyła zbiórka na pomoc Jagódce. Z pomocą mieszkańców Kalisza i Polaków, którzy dołożyli cegiełkę do zbiórki, udało się uzbierać pieniądze na kurację.

- Zaczęła się walka o to, by choroba nie zabrała Jagódce dzieciństwa i życia - informowali rodzice Jagódki na stronie zbiórki na bardzo drogi lek.

Najdroższy lek świata trafił do Jagódki

Jak poinformowała mama dziewczynki: - Jagódka otrzymała najdroższy lek świata - czytamy w mediach społecznościowych.

Dzięki Wam, nasza córka dostała szansę na nowe, lepsze życie. Każde wielkie i otwarte serce, które przyczyniło się do sukcesu zbiórki Jagódki jest kroplą złotego leku płynącego teraz w jej małych żyłkach - pisze Katarzyna Czajka.

Również tata dziewczynki poinformowali o radosnym wydarzeniu. - Wydarzyło się coś, co jakiś czas temu wydawało się "niemożliwe!" Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by Jagoda otrzymała szansę na lepsze jutro! - pisze wzruszony mężczyzna.

A Tobie córeczko życzę... Byś była inspiracją dla innych! Zdrowiej nam kochanie! - dodaje.

Wciąż można wesprzeć dziewczynkę przekazując na jej rzecz 1,5 proc. podatku. Numer KRS to 0000268931 z dopiskiem Jagoda Michalak.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić