Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KAM
|
aktualizacja

Nie bagatelizuj, gdy pojawi się w uszach. Tak maskuje się rak

26
Podziel się:

Każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał nieprzyjemne dzwonienie w uszach. Jego przyczyny mogą być różne, ale w niektórych przypadkach ta dolegliwość może oznaczać rozwój groźnego nowotworu.

Szum w uszach może ostrzegać o raku
Szum w uszach może ostrzegać o raku

Dzwonienie w uszach może być objawem nowotworu

Gdy nasz organizm zostaje zaatakowany przez komórki nowotworowe, wówczas nasze ciało wysyła nam różne sygnały ostrzegawcze. Objawy zależą od tego, w jakich okolicach pojawiają się zmiany nowotworowe. Często jednak zdarza się, że we wstępnym stadium rozwoju choroby te symptomy łatwo pomylić z innymi schorzeniami.

Jednym z nieoczywistych objawów raka jest częste dzwonienie w uszach, które nie pochodzi ze źródła zewnętrznego. Eksperci z National Health Service ostrzegają, że takie wrażenie słuchowe może oznaczać rozwój nowotworu jamy nosowo-gardłowej. Jest to rzadko występujący rodzaj raka pojawiający się w nosowej części gardła.

Do grupy podwyższonego ryzyka można zaliczyć osoby palące papierosy, zbyt często sięgające po napoje alkoholowe i zakażone wirusem Epsteina-Barr. Ze względu na mylące objawy rak nosogardła jest trudny do zdiagnozowania.

W większości przypadków w początkowym okresie choroby szumy w uszach są jedynym symptomem. Innymi objawami nowotworu nosogardła są: wyczuwalny guzek na szyi, zatkany nos, utrata słuchu, krwotok z nosa i powiększenie węzłów chłonnych.

Jeżeli często słyszymy dzwonienie w uszach i ten objaw nie ustępuje, nie bagatelizujmy go i udajmy się do lekarza. Laryngolog po wykonaniu odpowiednich badań potwierdzi lub wykluczy rozwój tej niebezpiecznej choroby. Na dalszym etapie leczenia zazwyczaj pobiera się wycinek zmienionej tkanki, a następnie poddaje się ten materiał badaniu histopatologicznemu. Podczas walki z rakiem jamy nosowo-gardłowej stosuje się radioterapię połączoną z chemioterapią, a w niektórych przypadkach chorobę leczy się chirurgicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Pytanie
2 miesiące temu
Wg oficjalnych badań Uniwersytetu Hopkinsa w USA zaszczepieni zarażają co najmniej 2 razy częściej od niezaszczepionych, a infekcje i zgony we wszystkich krajach świata wzrosły średnio o 500% odkąd pojawiły się masowe szczepienia. Czy to znaczy, że szczepionka nie działa czy właśnie działa jak to zaplanowali?
Rodryk
2 miesiące temu
pobiora wycinek i rak sie rozprzestrzeni po organizmie , takie doswiadczenia niech robia na sobie
Jfg
2 miesiące temu
PANIE KOSTUCHA. - POPIERAM!!!!! Nasza służba zdrowia to dno! A rząd do tego doprowadził!
Piotr
2 miesiące temu
Prawie wszyscy umrzemy na raka. Tak nas karmią
Dawid
2 miesiące temu
Ja mam szumy uszne z odbicia glutaminianu, pokłosie stosowania gabapentynoidow.
Ben
2 miesiące temu
Miałem szumy w uszach bez przerwy, ciche, ale bardzo upórczywe i męczące. Po wykonaniu szeregu badań i konsultacji u licznych specjalistów okazało się, że nie ma żadnych racjonalnych przyczyn. Aktualnie biorę minimalna dawkę antydepresanty i szumy ustały. Psychiatra powiedział mi, że szumy w uszach często towarzyszą depresji.
Na PO Leon.
2 miesiące temu
Od 1986 roku mam kłoPOty ze zdrowiem gardło krtań zatoki wrzody żołądka arytmia serca nadczynność tarczycy bule mięśni i stawów bul uszu i kłucie nie do wytrzymania ale w Kajetanach niczego nie stwierdzono PO mimo wykonania rezonansu magnetycznego jedynie tylko że żyła przebiega koło nerwu słuchowego. Już nie rozróżniam mowy na prawe ucho. Jak wsPOmnę o Czarnobylu to się śmieją kupa wariatów a nie służba zdrowia.
Trele
2 miesiące temu
Jak wylacza prad na stale, znikna wszelkie objawy raka.
Kostucha.
2 miesiące temu
Służba zdrowia śmiechu warte o czym wy mówicie to jest mafia w białych fartuszkach za nic nie odpowiadają leczą z kasy bo jak na razie to z żadnej choroby mnie nie wyleczyli a tylko wszczepili tak jak obecnie tego wirusa. Teleporada dwie lub trzy godziny wiszę na telefonie jesteś 40 w kolejce mimo iż sekundę od uruchomienia infolinii dzwonię. Może lekarze przez telefon będą sobie naprawiać auta telewizory piec chleb robić wędliny toczyć na tokarkach kopać koparką ale nie tą mechaniczną tylko tą ręczną bo do takiej się tylko nadają. Dno a nawet szambo ten wirus obnażył naszą służbę zdrowia do cna. Pytam dlaczego w tym złodziejskim kraju jest przymusowy obowiązek płacenia składek zdrowotnych i nie tylko zdrowotnych. Niech ich wszystkich szlak t---i.
Dorota
2 miesiące temu
Mam od dłuższego czasu szumy uszne i niestety do tej pory nie zdiagnozowane z powodu pandemii, odsyłania od jednego lekarza do drugiego. Nie życzę nikomu z Państwa komentujących takich dolegliwości. Łatwo się ocenia, jak się nie doświadczy na własnej skórze.
Gość
2 miesiące temu
Teleporadą się nie wyleczysz
Jowisz
2 miesiące temu
Cokolwiek czytam o chorobach, wszystko do mnie pasuje. Razem z objawami.
Ala
2 miesiące temu
Jak bym powiedziała lekarzowi, że dzwoni mi w uszach i podejrzewam u siebie taką, to spadłby że stołka ze śmiechu!
Andy
2 miesiące temu
Kto tych anonimowych baranów dopuszcza do zamieszczania tych bredni? litości!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić