Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Nigdy nie łącz z kawą. Nie schudniesz, wyniszczysz trzustkę i wątrobę

91
Podziel się:

Kawa ma sporo pozytywnych właściwości. Pozytywnie wpływa na koncentrację, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy, a także poprawia krążenie krwi i pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej. Warto mieć jednak na uwadze to, że nie wszystko możemy łączyć z kawą.

Nigdy nie łącz z kawą. Nie schudniesz, wyniszczysz trzustkę i wątrobę
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Kawy nie można łączyć z niektórymi lekami. Jeden z nich to aspiryna. Jeżeli zmieszamy ją z kawą, to mogą wystąpić podrażnienia żołądka, a nawet ostre bóle brzucha.

Kawa zawiera tłuszcze, które nie powinny być łączone z lekami przeciwgorączkowymi i przeciwbólowymi. Wszystko dlatego, że tłuszcze mogą nadmiernie zwiększać stężenie leku we krwi, co może powodować działania niepożądane. Przyjmując leki, należy dokładnie zapoznać się z ulotką lub skonsultować z naszym lekarzem prowadzącym.

W połączeniu z kawą nie można spożywać nabiału. Tym napojem lepiej nie popijać twarożku, sera żółtego czy jogurtu. Kawa zawiera bowiem kwas szczawiowy, który wiążąc się z wapniem obecnym w nabiale, powoduje powstawanie szczawianów. Odkładają się one w postaci kamieni w drogach moczowych, a ponadto utrudniają przyswajanie wapnia.

Chcesz popić nabiał kawą? Dodaj do niej mleka. Wtedy kwas szczawiowy zwiąże wapń zawarty w mleku, a wapń obecny w nabiale zostanie wchłonięty do organizmu.

Nigdy nie łącz kawy z alkoholem!

Kawa najczęściej ma w sobie kofeinę. Jej duża ilość w parze z nadmiarem alkoholu może wywołać zaburzenia w naszym organizmie.

Taka mieszanka może doprowadzać do dziwnych i agresywnych zachowań. Eksperci ostrzegają, że połączenie kawy z alkoholem obciąża nadmiernie zarówno wątrobę, jak i trzustkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Tg są
3 dni temu
Mowa o kawie naturalnej czy zbożowej ?
Kawosz
2 miesiące temu
Przed pisaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
2222
2 miesiące temu
hej barabara -o czy ty piszesz, Tusk ci nie leży to napisz do niego, ja go uwielbiam, masz nie zniszczone marzenia lub masz same dołki, napisz o kawie, a od Tuska WARA
Gupi...gupszy
2 miesiące temu
Kawa zawiera bowiem kwas szczawiowy, który wiążąc się z wapniem obecnym w nabiale, powoduje powstawanie szczawianów. Odkładają się one w postaci kamieni w drogach moczowych, a ponadto utrudniają przyswajanie wapnia.............Dodaj do niej mleka. Wtedy kwas szczawiowy zwiąże wapń zawarty w mleku, a wapń obecny w nabiale zostanie wchłonięty do organizmu.
hannna
2 miesiące temu
....psieprasiam alie chciałem siem z czegoś zwiezić ....miał różne przipadki z kawom ale ten ten był swiatowym niusem ,a mianowicie nie wiem ci wam powiedzieć ale mówiemm ;na razie tylko łukasieńka wiedział tak samo wybierany na prezydenta pan putek ci jak tam pani makrelia makaron bidom uziednicy unijne nasza zasłużona dla nich opozycja i riuzne takie mondre ludzie aktozi pani kurdej wstidze się powiedzieć bo nie wiem ci to nazwiśko mozna mówić przi dzieciach pani molek co się spowiada ze spowiedzi pani lamprt ci jakoś tak co psieklina na wsistkich i składajom się na niom z pinindzy i inne ....mianowicie dałem kotu kawem z mlekiem kot wypił mleko, kawem zostawił.... chiba dla mnie i powiśsich...i siuper...możnia można....
dietetyk
2 miesiące temu
zadnych posilkow sie nie popija. niczym. 2-3 godziny po spozyciu posilku mozna sie napic.. jak juz pouczacie to pouczajcie z glowa...
Stomatolog
2 miesiące temu
Kiedyś mleko było nabiałem
Mój nick
2 miesiące temu
Nie mieszaj kawy z krowim mlekiem ...bo niezdrowe jest
Trol
2 miesiące temu
Czy ktoś słyszał co nowego u Mejzy?
a moj
2 miesiące temu
kocio mysibrat taki mondry jest,że kawe z mlekiem tak pije,że mleko wypije a kawe zostawi bo nie lubi
Gruby
2 miesiące temu
Tragiczny artykuł
Barysta gość
2 miesiące temu
Nie mieszaj kawy z woda bo ma chlor
Michalmwth
2 miesiące temu
A mleko to nie nabial? Miliony ludzi codziennie pije kawy z mlekiem
Zdrowy rozum ...
2 miesiące temu
Kawy nie można łączyć 🤣🤣🤣🤣czy należy sprostować. Leków najlepiej nie brać w ogóle. Unikać jak ognia nie tylko kawy ale byłe czego. Najgorsze jedzenie to olej roślinny a później cukier i alkohol no i leki przeciwbólowe i leki chemia to trucizna
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić