Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka| 
aktualizacja 

Oto 5 objawów raka wątroby. Nie bagatelizuj

148

Rak wątroby bardzo często rozwija się po cichu i na początku nie daje żadnych objawów lub wysyła mylące sygnały. Jak w przypadku każdego nowotworu, szybkie rozpoznanie choroby zwiększa szanse na powrót do zdrowia. Sprawdź 5 nietypowych symptomów, które powinny cię zaniepokoić.

Oto 5 objawów raka wątroby. Nie bagatelizuj
Wilgotna skóra to objaw raka wątroby (Misha Beliy)

Żółta barwa białek oczu i języka

Jedną z głównych funkcji wątroby jest filtracja krwi. Jeżeli prawidłowa praca tego narządu jest zaburzona, wówczas nie jest on w stanie skutecznie oczyścić naszego organizmu z toksyn. Kumulowanie się toksycznych związków w naszym ciele może powodować żółknięcie białek oczu i skóry oraz pojawienie się żółtego nalotu na języku.

Utrata apetytu

Brak apetytu lub całkowita niechęć do przyjmowania pokarmów to objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u lekarza. Szczególnie jeśli dolegliwość utrzymuje się przez dłuższy czas i towarzyszy jej biegunka. Tego rodzaju problemy zdrowotne mogą świadczyć o poważnych problemach z wątrobą.

Nietypowy kolor stolca

Biały kolor stolca oznacza niedostateczną produkcję żółci, która nadaje mu ciemne zabarwienie. Odbarwiony kał może oznaczać, że w naszej wątrobie zalega żółć.

Bolesne skurcze kończyn

Drżące ręce, biały kolor paznokci i opuchlizna wokół kostek to dolegliwości, które nierzadko świadczą o złej kondycji wątroby. Bolesne skurcze rąk i nóg, utrudniające nam normalne poruszanie się, także mogą oznaczać rozwój nowotworu.

Wilgotna i zimna skóra

Jeśli często zdarza ci się, że rano czujesz gorzki lub metaliczny smak w ustach, a skóra robi się zimna i wilgotna, to prawdopodobnie twoja wątrobą nie pracuje prawidłowo. W tym przypadku objawem współtowarzyszącym może być pojawienie się brązowych znamion i plam przy cebulkach włosów. Nie ignoruj ich!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić