Owiń stopy folią na 30 minut. Sprytny sposób na powszechny problem

431

Foli aluminiowa służy głównie do pieczenia lub przechowywania produktów spożywczych. Jak się okazuje, ma ona również inne zastosowania. Sprawdź jakie.

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań
Folia aluminiowa ma wiele zastosowań

Na co pomaga owijanie folia aluminiową

Folia aluminiowa z jednej strony jest lśniąca, dzięki czemu odbija ciepło. Natomiast z drugiej strony jest matowa, przez co łatwiej pochłania wysoką temperaturę. Jeżeli chcemy, żeby przygotowana potrawa była dłużej ciepła, należy ją owinąć błyszczącą stroną od wewnątrz. Poza tym dzięki folii aluminiowej możemy przedłużyć świeżość żywności. W tym celu owijamy produkt matową stroną do wewnątrz.

To nie koniec cennych właściwości tego rodzaju folii. Można nią owinąć stopy i poradzić sobie z niektórymi dolegliwościami.

Kiedy skarżymy się na zimne stopy i metody, które stosowaliśmy dotychczas, nie pomagają, wtedy warto sięgnąć po folię aluminiową. Na początek należy posmarować stopy kremem i dobrze go wmasować. Potem dokładnie owijamy je folią. Ewentualnie możemy założyć skarpetki. Stopy trzymamy w foli przez jakieś 30 minut. Po upływie tego czasu nasze stopy z pewnością staną się cieplejsze.

Folia aluminiowa pomaga również na ból stawu kolanowego. Bolące miejsce smarujemy maścią przeciwbólową i owijamy folią. Ten zabieg sprawi, że składniki zawarte w preparacie szybciej się wchłoną.

Folia poradzi sobie także z poparzeniami. Wystarczy posmarować poparzony fragment ciała maścią, żelem lub innym preparatem na oparzenia i zawinąć go w folię. Dzięki temu poczujemy ulgę, medykament zadziała skuteczniej, a poparzone miejsce szybciej się zagoi.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić