Uformuj kulkę z folii aluminiowej i wrzuć do pralki. Efekt cię zaskoczy

101

Folia aluminiowa ma wiele różnych zastosowań. Przykryjemy nią potrawę, aby zatrzymać jej ciepło, lub owiniemy rybę, gdy chcemy ją upiec w piekarniku czy na grillu. Ta srebrzysta folia to też doskonałe narzędzie, które usprawni pracę pralki podczas prania. Przekonaj się w jaki sposób.

Uformuj kulkę z folii aluminiowej i wrzuć do pralki. Efekt cię zaskoczy
Uformuj kulkę z folii aluminiowej i wrzuć do pralki. Efekt cię zaskoczy (Mihail - stock.adobe.com)

Folia aluminiowa oprócz tego, że zatrzymuje ciepło potraw, jest skuteczną bronią w walce z nieprzyjemnym lub intensywnym zapachem niektórych dań czy produktów. Wystarczy owinąć nią kawałek dojrzałego francuskiego sera i koniec z intensywnym aromatem. W kuchni folia ma wiele zastosowań, ale warto pamiętać, aby nie wkładać jej do kuchenki mikrofalowej, bo zacznie strzelać. Warto jednak zakodować, że z powodzeniem można ją włożyć do pralki. Sprawi, że pranie nie będzie się elektryzowało. Na czym polega ten trik?

Folia aluminiowa – uformuj kulki i włóż do pralki

Twoje ubrania elektryzują się po praniu? By pozbyć się tego problemu, podczas kolejnego prania wystarczy włożyć do bębna pralki kilka niewielkich kulek z folii aluminiowej. Wystarczy od 2 do 4 takich kulek o wielkości nieco mniejszej niż pięść. Ten trik to sprytny sposób na to, aby pranie nie elektryzowało się po wyjęciu. Takie kulki działają też jak płyn do zmiękczania tkanin.

Czy obawiać się o urządzenie podczas tego procesu? Nie, ponieważ jest to sposób na pranie całkowicie bezpieczny dla pralki. Kulki nie uszkodzą jej, nie zniszczą również ubrań. Trik jest zatem genialny i praktycznie nic nie kosztuje, bo zazwyczaj folia aluminiowa jest w każdym domu.

Folia aluminiowa – wiele zastosowań

Folia aluminiowa ma zastosowanie nie tylko w kuchni. Sprawdzi się też podczas prasowania. Wystarczy wyłożyć deskę folią aluminiową i przykryć materiałowym pokrowcem. Podczas prasowania folia będzie odbijać ciepło, co przyspieszy prasowanie.

Co więcej, folia aluminiowa usprawni działanie kaloryfera podczas chłodnych dni. Będzie działał skuteczniej jeżeli przykryjemy go właśnie tą srebrzystą folią.

Zobacz także: Dyrektorka szkoły komentuje słowa Czarnka. "Takie wypowiedzi mogą dzielić"
Autor: APS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić