aktualizacja 

Połóż folię na desce do prasowania. Już nigdy nie będziesz prasować inaczej

12

Prasowanie zajmuje wysokie miejsce w rankingu najbardziej znienawidzonych prac domowych. Jednak dzięki odpowiednim sprzętom, a także tanim, domowym sposobom, można sprawić, że będzie szybsze, łatwiejsze i bardziej skuteczne. Do jednego z takich trików warto wykorzystać folię aluminiową.

Połóż folię na desce do prasowania. Już nigdy nie będziesz prasować inaczej
Trik z folią aluminiową na desce naprawdę działa (YouTube)

Każdy, kto choć raz prasował koszule czy pościel potwierdzi, że deska do prasowania odgrywa w tym procesie ogromną rolę. Najlepiej, gdy jest duża, niezniszczona i wygodna. Jednak nie wszyscy wiedzą, że deska sama może zadziałać prawie jak żelazko i znacznie przyspieszyć prasowanie. Wystarczy użyć w tym celu folię aluminiową.

Jak użyć folii aluminiowej do prasowania?

Folię aluminiową do prasowania wykorzystywały już nasze babcie. Jak to zrobić? Wystarczy zdjąć pokrowiec z deski i owinąć ją dokładnie folią aluminiową. Najlepiej, by powierzchnia była jak najbardziej gładka – długi płat folii zagięty dopiero na brzegach deski sprawdzi się najlepiej. Pamiętajmy również, by błyszcząca strona była na wierzchu – to bardzo ważne! Następnie normalnie nakładamy pokrowiec i rozpoczynamy prasowanie.

Jeśli nasza deska nie ma zdejmowanego pokrowca, możemy prasować bezpośrednio przez folię. Jest to mniej wygodne, ale możemy być spokojni o ubrania – nic się z nimi nie stanie.

Sposób na ekspresowe prasowanie

W czym pomoże folia aluminiowa na desce do prasowania i jakie ma działanie? Folia działa jak izolator i odbija ciepło. Dzięki temu podczas prasowania ciepło do tkaniny wniknie od razu z dwóch stron. To z kolei pozwoli zaoszczędzić nam mnóstwo czasu i energii.

Folia aluminiowa sprawdzi się przede wszystkim podczas prasowania bardzo pomiętych tkanin. Wiele osób wykorzystuje ją do prasowania koszul – czynność ta, uznawana za nie najłatwiejszą i żmudną, stanie się dużo mniej uciążliwa. W jednym z filmików w serwisie YouTube pokazano, że folia pozwala zaoszczędzić podczas prasowania nawet kilkanaście minut.

Zobacz także: Learn How Aluminum Foil Can Get Wrinkles Out of Clothes

Co ciekawe, folię aluminiową można też wykorzystać do czyszczenia żelazka. W tym celu wystarczy przeprasować kilka razy stopą żelazka pomiętą folię aluminiową.

Zobacz także: Statyny nie tylko na wysoki cholesterol. Pomogą też kobietom z rakiem piersi
Autor: KPL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić