Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kornelia Ramusiewicz
|

Pojawia się po wypiciu alkoholu. Może ostrzegać o nowotworze

45
Podziel się:

U niektórych osób po wypiciu alkoholu zauważalne jest zaczerwienienie na twarzy. I chociaż przypadłość ta ze względu na uwarunkowania genetyczne częściej dotyczy Azjatów, to może być też znak, że jesteś w grupie ryzyka rozwoju chorób nowotworowych.

Pojawia się po wypiciu alkoholu. Może ostrzegać o nowotworze
Czerwone policzki mogą ostrzegać o chorobie (ALIHAN)

Zaczerwienienie na twarzy niedługo po wypiciu wysokoprocentowego trunku może świadczyć o alergii na alkohol, ale nie tylko. Należy pamiętać, że alkohol zawiera etanol, który jest rozkładany przez nasz organizm m.in. na aldehyd octowy. To związek, który jest niezwykle toksyczny w dużych ilościach.

U osób, które mają zaburzony metabolizm alkoholu i źle reagują nawet na jego niewielkie ilości, może pojawić się problem z przetworzeniem wszystkich toksycznych substancji. Wówczas na naszej twarzy pojawiają się rumieńce, gdyż nasze naczynia krwionośne rozszerzyły się na skutek działania toksyn. U niektórych osób oprócz zaczerwienienia na twarzy może też pojawić się szybsze bicie serca oraz mdłości.

Naukowcy z Korei postanowili zbadać grupę 1800 osób, które sięgały po alkohol co najmniej cztery razy w tygodniu. Badacze zaobserwowali, że u 1/3 biorących udział w badaniu pojawiał się rumieniec na twarzy na skutek nagromadzenia się aldehydu octowego w organizmie.

Wiadomo, że jest to związek silnie rakotwórczy, dlatego naukowcy umieścili osoby z zaczerwienioną twarzą w grupie wysokiego ryzyka rozwoju chorób nowotworowych związanych z piciem alkoholu. U tych samych badanych zaobserwowano również wysokie ciśnienie tętnicze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
pzt
4 miesiące temu
ja mam tak po zjedzeniu parówek
Nika
4 miesiące temu
Widzę w komentarzach tylko wielki ubaw z picia. Gdybyś żył/żyła z alkoholikiem pod jednym dachem przechodząc gechenne w walce o niego to nie byłoby wam do śmiechu. Alkohol to samo zło zabiera i niszczy wszystko zdrowie rodzinę pracę ŻYCIE
Kudłaty
4 miesiące temu
Po maluchu?, nie po całym
21oli21
4 miesiące temu
jak watroba dla mnie Biotad to number1
Kochanowski
4 miesiące temu
Dzisiaj pijemy normalnie, czy w kieliszkach? :)
Dobry Polak
4 miesiące temu
Picie alkoholu w nadmiarze nie tylko wywoluje czerwienie na twarzy, ale tez przyczynia sie do duzego kaca. Wysokiego cisnienia, powodoje tez otluszczenie watroby, kamicy zolciowej, jak I innych niebezpiecznych skutkow ubocznych. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu. Alkohol to trucizna. Najlepiej jest byc abstynentem. A jak juz pic to tylko w malych ilosciach. Pozdrawiam.
Alina z zoo
4 miesiące temu
O, to ja już wreszcie wiem skąd u pawiana te wykwity czerwone na żopie. Dużo alkoholu widocznie żłopią czyli piją.
Lub siadł enz...
4 miesiące temu
Wszystko długo dojrzewające ma duże ilości histaminy. Wystarczy, że siada komuś od alkoholu czy leków enzym DAO w jelitach i dostaje plam, bo enzym DAO nie rozkłada jak należy histaminy.. Mam nietolerancję histaminy, nabytą po silnym leku. Trzeba było długo nie pić alkoholu, kawy, być na ścisłej diecie i mozolnie odbudować florę jelit także przy pomocy różnych probiotyków o statusie leku, do tego z bakterii z przewodu pokarmowego zdrowego człowieka, aby problem się uspokoił. To jest właśnie powód dlaczego w wielu szpitalach dają tak jeść, żeby tylko przeżyć. Ze stanu silnej dysbiozy po lekach tam użytych trzeba stosować prawie że głodówki. Tak się dokładnie leczy silne dysbiozy. Najpierw głodówki i jednocześnie leki na jelita, a potem się bardzo powoli rozszerza dietę. Rok nie piłam kawy, zero alkoholu, na początku zero też cukru i dopiero plamy na skórze zaczęły znikać. Lekarze nie mają w zwyczaju tego tłumaczyć, a to jest objaw nie tylko nadciśnienia, nowotworów, ale i dysbiozy jelit wskutek blokady enzymu DAO. Wielu ludzi nie wie, że ryby ich uczulają, bo po prostu jedzą ryby, które nie zostały od razu po złowieniu wypatroszone. Gdy ryby leżą, to rośnie tym rybom histamina w ich wnętrznościach i przechodzi do mięsa. Ryba co dopiero złowiona i od razu wypatroszona w ogóle nie zawiera histaminy... Dużo histaminy ma wino, sery dojrzewające, wszystko, co długo dojrzewa. Ważne. Nietolerancja histaminy jest inną rzeczą niż nietolerancja pokarmowa, za to objawy są te same... Stąd u wielu Polaków są objawy!!! uczulenia, a testy nietolerancji pokarmowej nie wskazują na alergię. Ci ludzie mają nietolerancję HISTAMINY. Są dwie różne histaminy w organizmie człowieka. Przy nietolerancji histaminy jest niski poziom enzymu DAO. Są na to testy w zwykłym laboratorium. Prywatnie. Jada się wówczas naraz mało i proste jedzenie, jak najbardziej świeże, a nie produkty, które długo dojrzewają w piwnicy jak sery, wino. Następny posiłek gdy poprzedni na pewno został strawiony. Niestety. Człowiek głoduje przez jakiś czas, ale nie ma innego wyjścia. Musi się uzupełnić dietę warzywami, owocami, ale tymi, które nie powodują plam i świądu po ich spożyciu. Lekarz mi radził pić też kefir, ale tylko trochę. Ze względu na dobre bakterie dla jelit w tym. Nie dojrzewa aż tyle, co wino, czy sery. To są całe tabele żywności, która ma jak z tą zawartością histaminy. Leki antyalergiczne, a nie ma prawdziwej alergii, testy nietolerancji pokarmowej ujemne... A objawy silnej alergii. To nabyta nietolerancja histaminy. Szanujecie florę jelit, bo jest tak ważna, że nawet sobie wielu wciąż nie zdaje sprawy. Uważać na leki, alkohol i stres!!! Oraz żywność z dużą ilością histaminy. Za mało się pisze o nietolerancji histaminy.
Wuja Leon
4 miesiące temu
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach.
Macch
4 miesiące temu
Ja lubię szczególnie wódkę pić bez przepicia zimna i najlepiej z literatki nie polecam z kieliszka picie z kieliszka to profanacja
Jan
4 miesiące temu
Takie objawy utrzymują się tylko przez pierwsze 10 lat intensywnego picia, po tym czasie ustepują
taka prawda
4 miesiące temu
racjonalne spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w dużych ilościach
Znam powód
4 miesiące temu
Powodem jest zarówno problem z rozkładem toksyn przez wątrobę, jak i słaba flora jelit. Alkohol zabija mikrobiom jelit i stąd są te plamy na dole żuchwy. Ten obszar skóry pokazuje stan zdrowia jelit. Nasza skóra jest obrazem schorzeń całego organizmu. Dlatego lekarze do operacji mają ludzi nago, a także dokładnie przyglądają się człowiekowi na jego ciele, języku, twarzy, oglądają oczy, dłonie. Oczywiście ci dobrzy lekarze. Uczą się o tym w czasie studiów i specjalizacji.
Moher przez s...
4 miesiące temu
"Alkohol zawiera etanol". A cukier zawiera sacharozę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić