Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAS
|

Produkty szkodliwe dla serca. Czego nie jeść na śniadanie?

6
Podziel się

Według danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego każdego roku 80 tys. Polaków przechodzi zawał, milion ma nadciśnienie, a 10,5 milionów cierpi na niewydolność serca. Żeby zadbać o nasz układ sercowo-naczyniowy powinniśmy zmienić swój styl życia, czyli przede wszystkim stosować odpowiednią dietę.

Produkty szkodliwe dla serca. Czego nie jeść na śniadanie?
(Getty Images)
bETiKmyd

Nasze serce powinno być dla nas najważniejsze. Jego kondycja zależy głównie od naszego trybu życia. Pomyślmy o tym już dziś, jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Dane przekazywane przez PTK mówią jasno, że choroby serca to problem ogromnej części polskiego społeczeństwa.

Dieta bogata w tłuszcze trans, które zawierają wysokoprzetworzoną żywność, jest tego głównym sprawcą. Czym dokładnie są wyżej wymienione tłuszcze trans? To typ kwasów tłuszczowych, uznawany za najbardziej niebezpieczny dla zdrowia. Te utwardzone oleje roślinne, spożywane w dużych ilościach, prowadzą do chorób układu sercowo-naczyniowego i cukrzycy typu 2.

bETiKmyf

Oto trzy podstawowe grupy potraw, których powinniśmy unikać, a przede wszystkim nigdy nie spożywać ich na śniadanie, jeśli chcemy utrzymać serce w zdrowiu do późnej starości.

Pierwsza grupa produktów niebezpiecznych dla serca to fast foody, ponieważ zawierają znaczną ilość nasyconych tłuszczów trans. Efektem połączenie nasyconych kwasów tłuszczowych pochodzenia zwierzęcego z węglowodanami jest zła kondycja tętnic i serca, co w efekcie może prowadzić do zawału.

Druga grupa to peklowane i przetworzone mięso, czyli boczek, kiełbasa i wędliny. Zawierają one nie tylko znaczne ilości tłuszczu, ale również sól, która, jak powszechnie wiadomo, także niekorzystnie wpływa na nasz układ sercowo-naczyniowy. Już kilka plasterków cienko pokrojonej peklowanej szynki może zawierać nawet połowę dozwolonej dziennej dawki sodu.

bETiKmyl

Ostania i najbardziej szkodliwa dla serca grupa potraw to dania smażone na głębokim oleju. Jedząc frytki, kurczaka i różnego rodzaju przekąski sporządzone w ten sposób osłabiamy poprawne funkcjonowanie naszego serca.

bETiKmyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
🤔!!!
9 miesięcy temu
Najlepiej nie jeść nic do południa 14miesięcy 50kgmnirj
food tech
10 miesięcy temu
Zarówno tłuszcze cis jak i trans nie są tłuszczami nasyconymi. Konfiguracja dokonuje się dookoła nienasyconego wiązania. Redkator jeśłi chce sprawiać wrażenie rzetelnego, powinien trochę spędzić czasu nad studiowaniem tematu zanim zacznie sypać naukowymi terminami.
Renu.b
10 miesięcy temu
Najzdopwsza jak zawsze na śniadanie będzie bezapelacyjnie owsianka na WODZIE!!!!!Oczywizcie z dodatkami,np.jablka suszone śliwki,żurawina, banan,orzech włoski.Jesli ktoś włączy myślenie i świadomość, to przyzna mi rację. Nawyki żywieniowe to podstawa zdrowia.!!!!👍🤗
bETiKmyH
LLLLLLL
10 miesięcy temu
Najlepiej spożywać wiadomości TVP, a nogi wyciągniesz szybciej niż po tym śniadaniu.
AAAAA
10 miesięcy temu
najlepiej nic nie jeść z tego artykułu wynika
afrykaner
10 miesięcy temu
została tylko woda.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić