Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji

110
Podziel się:

W Polsce znów jest gorąco. Wszystko dlatego, że Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji w Polsce. Przy tej okazji warto przypomnieć, co na ten temat uważa Małgorzata Kożuchowska.

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji
Małgorzata Kożuchowska (Instagram)

Małgorzata Kożuchowska jest osobą bardzo wierzącą. Popularna aktorka kieruje się w życiu chrześcijańskimi zasadami. Celebrytka już trzy miesiące temu dała jasno do zrozumienia, co sądzi na temat zaostrzenia praw aborcyjnych.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach, jak prawo do przerywania ciąży - pisała w sieci.

Zazwyczaj Kożuchowska nie miesza się w polityczne przepychanki. Tym razem uznała jednak, że po prostu nie może milczeć. Nie stanęła po żadnej ze stron konfliktu, ale jej komentarz jest bardzo dosadny.

Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji - kontynuowała.

Kożuchowska o aborcji. "Bóg dał człowiekowi wolną wolę"

Kożuchowska zauważa również, że "zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam".

Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie, często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - podsumowała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(110)
anonim
4 miesiące temu
Nie ma zniekształconych dzieci, każde dziecko może wyzdrowieć, a na pewno chce żyć i nie tobie decydować o jego życiu...lewacki kapolu obozowy, a może i Mengele....
Proletaryusz
rok temu
Władzoholicy tak mają, że represje doprowadzają ich do orgazów władzy. I myślą że zrobią przyjemność Panu Bogu, jeśli zmuszą do rodzenia zniekształconych dzieci. Duch średniowiecznej inkwizycji jest ponadczasowy. Rola kapo sumień to satysfakcja dla rządzących opętanych buńczucznym narodowo-katolickim mistycyzmem
Sumienie
2 lata temu
Twoje sumienie to twój problem. Wara od mojego sumienia. Nikomu nic do tego. Na tym polega wolność każdego człowieka.
Tylko pytam
2 lata temu
Czy ktoś, kto wierzy w niepokalane poczęcie, chodzenie po wodzie,zmartwychstanie, inne cuda i objawienia sprzeczne z boskimi prawami, a wymyślone przez żydów, na pewno jest zdrowy umysłowo?
Ryszard
2 lata temu
Ja bym tych wszystkich rządzących idyjotow zaprosił do Buska zdroju niechby popatrzyli na na te dzieciaki tam jest sxpital cenrum dzieci nopelnosptawnych.
Eladi95
2 lata temu
Jest 10 przykazań Bożych i nie ma legalnego zabijania
Starszs
2 lata temu
Jednym słowem p. KOŻUCHOWSKA sobie,, poblablala,, bo nie powiedziała nic nowego! Każdy wie, że za swoje decyzję ponosimy sami konsekwencje a rządy ani sądu nie mają prawa stosować takich restrykcji w stosunku do ludzi.
Gość
2 lata temu
Tak jak propagande pandemi i szczepionek celebryci sieją tak teraz i tutaj się wcinają. Powiedzcie lepiej o tym ilu niewinnych ludzi zmarlo bo lekarze nie leczyli ich zaslaniając się walką z niby pandemią. Tu jest problem o tym powiedzcie .
Gość
2 lata temu
To jak ktoś sie z kims ten tego i Facet wystrzeli kobiecie na brzuch to powinnien czuc sie jakby zabijał dzieci? Niedługo oddechy będą nam liczyc i rozliczac z wdychania tlenu..... Celebryci hipokryci kto ich jeszcze słucha.
Prawdazwycięr...
2 lata temu
Ludzie gdzie wy macie rozum! Mówicie o urodzeniu chorych dzieci ze to koszmar .a jak urodzisz zdrowe to co ono nigdy nie zachoruje .nie może przydarzyć się krzywda np paraliż,wypadki,poparzenia, no warto się zastanowić. Nie ma ludzi wiecznie zdrowych🤔.
bbb
2 lata temu
Matka Boska Kożuchowska nie ma pojęcia o prawdziwym życiu .Mądrzy się tylko i nic więcej.
mama
2 lata temu
Mnie osobiście nie obchodzi co myśli i uważa Kożuchowska w sprawie aborcji.Niech sobie myśli co chce.Ja się z nią nie zgadzam.
Klecha
2 lata temu
Głęboko religijna a nie wierzącą wiara ma różne imiona
Kraków
2 lata temu
Korona królów czeka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić