Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji

109
Podziel się

W Polsce znów jest gorąco. Wszystko dlatego, że Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji w Polsce. Przy tej okazji warto przypomnieć, co na ten temat uważa Małgorzata Kożuchowska.

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji
Małgorzata Kożuchowska (Instagram)
bEUxlTWZ

Małgorzata Kożuchowska jest osobą bardzo wierzącą. Popularna aktorka kieruje się w życiu chrześcijańskimi zasadami. Celebrytka już trzy miesiące temu dała jasno do zrozumienia, co sądzi na temat zaostrzenia praw aborcyjnych.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach, jak prawo do przerywania ciąży - pisała w sieci.
bEUxlTXb

Zazwyczaj Kożuchowska nie miesza się w polityczne przepychanki. Tym razem uznała jednak, że po prostu nie może milczeć. Nie stanęła po żadnej ze stron konfliktu, ale jej komentarz jest bardzo dosadny.

Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji - kontynuowała.

Kożuchowska o aborcji. "Bóg dał człowiekowi wolną wolę"

Kożuchowska zauważa również, że "zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam".

bEUxlTXh
Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie, często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - podsumowała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUxlTXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(109)
Proletaryusz
8 miesięcy temu
Władzoholicy tak mają, że represje doprowadzają ich do orgazów władzy. I myślą że zrobią przyjemność Panu Bogu, jeśli zmuszą do rodzenia zniekształconych dzieci. Duch średniowiecznej inkwizycji jest ponadczasowy. Rola kapo sumień to satysfakcja dla rządzących opętanych buńczucznym narodowo-katolickim mistycyzmem
Sumienie
9 miesięcy temu
Twoje sumienie to twój problem. Wara od mojego sumienia. Nikomu nic do tego. Na tym polega wolność każdego człowieka.
Tylko pytam
9 miesięcy temu
Czy ktoś, kto wierzy w niepokalane poczęcie, chodzenie po wodzie,zmartwychstanie, inne cuda i objawienia sprzeczne z boskimi prawami, a wymyślone przez żydów, na pewno jest zdrowy umysłowo?
bEUxlTXD
Ryszard
10 miesięcy temu
Ja bym tych wszystkich rządzących idyjotow zaprosił do Buska zdroju niechby popatrzyli na na te dzieciaki tam jest sxpital cenrum dzieci nopelnosptawnych.
Eladi95
10 miesięcy temu
Jest 10 przykazań Bożych i nie ma legalnego zabijania
Starszs
10 miesięcy temu
Jednym słowem p. KOŻUCHOWSKA sobie,, poblablala,, bo nie powiedziała nic nowego! Każdy wie, że za swoje decyzję ponosimy sami konsekwencje a rządy ani sądu nie mają prawa stosować takich restrykcji w stosunku do ludzi.
Gość
10 miesięcy temu
Tak jak propagande pandemi i szczepionek celebryci sieją tak teraz i tutaj się wcinają. Powiedzcie lepiej o tym ilu niewinnych ludzi zmarlo bo lekarze nie leczyli ich zaslaniając się walką z niby pandemią. Tu jest problem o tym powiedzcie .
Gość
10 miesięcy temu
To jak ktoś sie z kims ten tego i Facet wystrzeli kobiecie na brzuch to powinnien czuc sie jakby zabijał dzieci? Niedługo oddechy będą nam liczyc i rozliczac z wdychania tlenu..... Celebryci hipokryci kto ich jeszcze słucha.
Prawdazwycięr...
10 miesięcy temu
Ludzie gdzie wy macie rozum! Mówicie o urodzeniu chorych dzieci ze to koszmar .a jak urodzisz zdrowe to co ono nigdy nie zachoruje .nie może przydarzyć się krzywda np paraliż,wypadki,poparzenia, no warto się zastanowić. Nie ma ludzi wiecznie zdrowych🤔.
bbb
10 miesięcy temu
Matka Boska Kożuchowska nie ma pojęcia o prawdziwym życiu .Mądrzy się tylko i nic więcej.
mama
10 miesięcy temu
Mnie osobiście nie obchodzi co myśli i uważa Kożuchowska w sprawie aborcji.Niech sobie myśli co chce.Ja się z nią nie zgadzam.
Klecha
10 miesięcy temu
Głęboko religijna a nie wierzącą wiara ma różne imiona
Kraków
10 miesięcy temu
Korona królów czeka.
bEUxlTXv
Spartan
10 miesięcy temu
Kożuchowska słaba jest ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić