o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji

106
Podziel się

W Polsce znów jest gorąco. Wszystko dlatego, że Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji w Polsce. Przy tej okazji warto przypomnieć, co na ten temat uważa Małgorzata Kożuchowska.

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji
Małgorzata Kożuchowska (Instagram)
bDKbSIHV

Małgorzata Kożuchowska jest osobą bardzo wierzącą. Popularna aktorka kieruje się w życiu chrześcijańskimi zasadami. Celebrytka już trzy miesiące temu dała jasno do zrozumienia, co sądzi na temat zaostrzenia praw aborcyjnych.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach, jak prawo do przerywania ciąży - pisała w sieci.
bDKbSIHX

Zazwyczaj Kożuchowska nie miesza się w polityczne przepychanki. Tym razem uznała jednak, że po prostu nie może milczeć. Nie stanęła po żadnej ze stron konfliktu, ale jej komentarz jest bardzo dosadny.

Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji - kontynuowała.

Kożuchowska o aborcji. "Bóg dał człowiekowi wolną wolę"

Kożuchowska zauważa również, że "zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam".

bDKbSIId
Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie, często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - podsumowała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKbSIIe
bDKbSIIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
Eliza
miesiąc temu
Ciekawi mnie ilu z tych świętych komentujących choć raz pomogło rodzinie z dzieckiem jak roslinka. Ile pieniędzy wypłacili na leczenie takich dzieci. Kazdy jest madry do czasu, jak jego to nie spotka.
nikt
miesiąc temu
TO JEST PRAWDA CZŁOWIEK ZAWSZE POWINIEN MIEĆ PRAWO WYBORU .PONOSIMY KONSEKWENCJ WŁASNYCH CZYNÓW .
goska
miesiąc temu
Jestem mama autystycznej corki , Wiem z jakimi problemami sie borykam na codzien, Pomoc panstwa dla niepelnosprawnuch to fikcja, Wszyscy sa za zyciem nawet gdy dziecko bedzie jak ,, roslinka,, . teraz sa obroncami ksieza , poslowie , tylko jak matka urodzi to nikt jej nie pomoze, Dadza troche kasy ,zasilek opiekunczy i tyle , a matka niech sie morduje 24 godziny na dobe do konca zycia , wszyscy maja ja w d,,,,. Ja kocham corke nad zycie , i jest cudownym dzieckiem ale rodza sie dzieci w strasznym stanie bez kontaktu z rodzicami , Kazac matce urodzic takie dziecko i wychowywac je bez pomocy , bo czesto ojcowie nie daja rady i odchodza - to jest sadyzm ,
bDKbSIIz
Cenzor
miesiąc temu
Wiara powinna być prywatną sprawą każdego Polaka . Pani Kożuchowska nie powinna w przestrzeni publicznej tego tematu poruszać . Ale Polska to nie jest normalny kraj , gdzie w jakim jeszcze kraju rząd zjawia się na dyskotece u biznesmena , który bogiem obrał sobie mamonę . Miliony , dziesiątki a może setki milionów na pomysły Tadka a miliardy na utrzymanie sekty . Nie ma na służbę zdrowia , nie ma na nauczycieli i inne potrzeby a czarna mafia zawsze dostanie . Czas na zmiany , kto jest wierzący niech wierzy nie można mu w jakikolwiek sposób przeszkadzać ale nie można utrzymywać z pieniędzy publicznych kosciołów . Utrzymanie kościołów i całego kleru to obowiązek wierzących w tym pani Kożuchowskiej .
olo
miesiąc temu
dla prawdziwie wierzących problem aborcji nie istnieje
Najnowsze komentarze (106)
Ryszard
miesiąc temu
Ja bym tych wszystkich rządzących idyjotow zaprosił do Buska zdroju niechby popatrzyli na na te dzieciaki tam jest sxpital cenrum dzieci nopelnosptawnych.
Eladi95
miesiąc temu
Jest 10 przykazań Bożych i nie ma legalnego zabijania
Starszs
miesiąc temu
Jednym słowem p. KOŻUCHOWSKA sobie,, poblablala,, bo nie powiedziała nic nowego! Każdy wie, że za swoje decyzję ponosimy sami konsekwencje a rządy ani sądu nie mają prawa stosować takich restrykcji w stosunku do ludzi.
Gość
miesiąc temu
Tak jak propagande pandemi i szczepionek celebryci sieją tak teraz i tutaj się wcinają. Powiedzcie lepiej o tym ilu niewinnych ludzi zmarlo bo lekarze nie leczyli ich zaslaniając się walką z niby pandemią. Tu jest problem o tym powiedzcie .
Gość
miesiąc temu
To jak ktoś sie z kims ten tego i Facet wystrzeli kobiecie na brzuch to powinnien czuc sie jakby zabijał dzieci? Niedługo oddechy będą nam liczyc i rozliczac z wdychania tlenu..... Celebryci hipokryci kto ich jeszcze słucha.
Prawdazwycięr...
miesiąc temu
Ludzie gdzie wy macie rozum! Mówicie o urodzeniu chorych dzieci ze to koszmar .a jak urodzisz zdrowe to co ono nigdy nie zachoruje .nie może przydarzyć się krzywda np paraliż,wypadki,poparzenia, no warto się zastanowić. Nie ma ludzi wiecznie zdrowych🤔.
bbb
miesiąc temu
Matka Boska Kożuchowska nie ma pojęcia o prawdziwym życiu .Mądrzy się tylko i nic więcej.
mama
miesiąc temu
Mnie osobiście nie obchodzi co myśli i uważa Kożuchowska w sprawie aborcji.Niech sobie myśli co chce.Ja się z nią nie zgadzam.
bDKbSIIr
Klecha
miesiąc temu
Głęboko religijna a nie wierzącą wiara ma różne imiona
Kraków
miesiąc temu
Korona królów czeka.
Spartan
miesiąc temu
Kożuchowska słaba jest ...
tesa
miesiąc temu
Pani Gosiu mocno wierzac, albo w lewo albo w prawo , nic nie ma pomiedzy. Jak to mowi nawel ks. Piotr Glas nie mozna byc letnim.
kinia
miesiąc temu
Nie wiadomo jak sama postępowała może stosowała tabletkę " po"mając kilku partnerów nie zawsze ćwiczyli role teatralne.
DorkaKudlak19...
miesiąc temu
Szanuję panią Kożuchowską i uważam że wyczerpała temat kim my jesteśmy żeby decydować i czym się kończy brak szacunku dla tych co nie mogą się bronić
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić