Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji

198

W Polsce znów jest gorąco. Wszystko dlatego, że Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji w Polsce. Przy tej okazji warto przypomnieć, co na ten temat uważa Małgorzata Kożuchowska.

Wyrok TK. Kożuchowska jest głęboko wierząca. Tak komentuje zakaz aborcji
Małgorzata Kożuchowska (Instagram)

Małgorzata Kożuchowska jest osobą bardzo wierzącą. Popularna aktorka kieruje się w życiu chrześcijańskimi zasadami. Celebrytka już trzy miesiące temu dała jasno do zrozumienia, co sądzi na temat zaostrzenia praw aborcyjnych.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach, jak prawo do przerywania ciąży - pisała w sieci.

Zazwyczaj Kożuchowska nie miesza się w polityczne przepychanki. Tym razem uznała jednak, że po prostu nie może milczeć. Nie stanęła po żadnej ze stron konfliktu, ale jej komentarz jest bardzo dosadny.

Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji - kontynuowała.

Kożuchowska o aborcji. "Bóg dał człowiekowi wolną wolę"

Kożuchowska zauważa również, że "zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam".

Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie, często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - podsumowała.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić