Przez 30 dni byli na diecie karniwora. Schudli 4 kg, ale nie to ich zaskoczyło

2

Diety mięsne są często stosowane przez sportowców. Jedną z nich postanowili zastosować znani YouTuberzy – ''Buff Dudes''. Sprawdź jakie efekty przyniosła mięsna dieta po 30 dniach.

Dieta karniwora to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet
Dieta karniwora to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet (Getty Images)

Karniwora to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet. W jej jadłospisie występują tylko produkty odzwierzęce, sól oraz woda. Zakazana jest nawet kawa. Dwaj bracia Brandon i Hudson White, którzy prowadzą popularny kanał na YouTube wzięli udział w eksperymencie i przez 30 dni byli na tej właśnie diecie. Bracia lubią testować na sobie różne rodzaje diet, więc i tym razem postanowili sprawdzić, czy dieta mięsna przyniesie zakładane efekty.

Na początku mężczyźni byli podekscytowani nietypowym wyzwaniem zdrowotnym. Wydawało się, że to nic trudnego dostosować się do tak prostego menu. Niestety, po dwóch tygodniach ich samopoczucie znacznie się pogorszyło, a entuzjazm minął.

Kiedy moja rodzina jadła fasolkę, groszek i całą resztę kolorowych warzyw, tak bardzo chciałem to zjeść razem z nimi, a czułem się, jakbym utknął w mięsnym świecie i cały czas jadł to samo - stwierdził w czasie diety Brandon.

Bracia zauważyli brak energii, ociężałość, zmiany w wypróżnianiu oraz ciągłe zmęczenie pomimo wystarczającej ilości snu. Mężczyźni stwierdzili, że nie mogą już patrzeć na jajka, bekon i wołowinę. Cieszyli się, że ich dieta powoli się kończy.

Przez 30 dni eksperymentu żywieniowego obaj bracia zrzucili ok. 4 kg masy ciała, chociaż nie jedli mniej niż przed dietą. Jak sami mówili - jedli dotąd, aż poczuli się nasyceni.

To nie był pierwsza dieta jakiej na prośbę internautów poddali się Brandon i Hudson, więc mężczyźni postanowili porównać dietę karniwora do tych już im znanych. Ich zdaniem lepsza dla samopoczucia była dieta wegańska oraz ta pozbawiona cukru. Dlaczego podczas mięsnej diety ich organizmy nie reagowały pozytywnie? Eksperci uważają, że to ze względu na brak węglowodanów w diecie, które są głównym źródłem energii dla ludzkiego organizmu.

Dr Will Bulsiewicz, gastrolog twierdzi, że zdrowie zaczyna się w jelitach i żeby prawidłowo funkcjonowały należy spożywać również warzywa i owoce. Spożywanie tylko posiłków składających się z produktów pochodzenia zwierzęcego zaburza funkcje mikrobów w jelitach.

Kiedy ludzie odpowiednio dbają o swoje jelita, ich zdrowie zwykle się poprawia, a ewentualna choroba zostaje odwrócona - lub, co jeszcze lepsze, zapobiega się jej – powiedział dr Bulsiewicz.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić