Seks po alkoholu? Brak orgazmu to mały problem. Mogą pojawić się inne

11

Po zbyt dużej ilości alkoholu często tracimy nad sobą kontrolę, mamy więcej odwagi i nie zważamy na konsekwencje naszych czynów. Uprawianie seksu w stanie upojenia alkoholowego nie zawsze jest dobrym pomysłem. Na następny dzień możemy tego żałować, a skutki seksu po alkoholu mogą mieć zgubny wpływ na nasze dalsze życie.

Seks po alkoholu? Brak orgazmu to mały problem. Mogą pojawić się inne
(Getty Images)

Jakie są skutki uprawiania seksu pod wpływem alkoholu?

Eksperci ze strony „Addictions.com” postanowili przeprowadzić badanie dotyczące stosunków seksualnych po spożyciu napojów alkoholowych i zażyciu narkotyków. Anonimowa ankieta została przeprowadzona wśród 2 tys. osób.

Większość ankietowanych uważa, że uprawianie seksu po alkoholu nie jest dobrym pomysłem. Wprawdzie procenty dodają nam pewności siebie i seks po paru drinkach może nam się podobać, jednak potem możemy tego żałować.

47 proc. osób biorących udział w eksperymencie przyznało się, że zdarzyło im się uprawiać seks tylko dlatego, że byli pijani.

Okazuje się również, że po wypiciu dużej ilości alkoholu często zachowujemy się nieodpowiedzialnie i niemoralnie. 23 proc. ankietowanych wyznało, że zdradziło swoich partnerów, będąc w stanie nietrzeźwym. Z kolej 13 proc. przyznało się, że po miłosnej przygodzie zakrapianej procentami zostali rodzicami. Kilka mocnych drinków w połączeniu z popędem seksualnym może sprawić, że zapominamy o zabezpieczeniu.

32 proc. osób pytanych o jakość stosunku po alkoholu odpowiedziało, że w tym stanie nie osiąga orgazmu, a nawet zdarza im się zasnąć podczas miłosnych igraszek. 12 proc. kobiet zwierzyło się, że w tej sytuacji odczuwają suchość pochwy, co sprawia im ból podczas aktu seksualnego.

Jeśli chodzi o mężczyzn, to 38 proc. z nich skarży się, że po zbyt dużej ilości drinków ma problemy z erekcją. 19 proc. badanych panów powiedziało, że w stanie upojenia nie może osiągnąć orgazmu. Wielu z nich ma również problem z przedwczesnym wytryskiem.15 proc. przedstawicieli płci męskiej przyznało, że gdy wypiją za dużo, to potrafią również uciąć sobie drzemkę w czasie seksu.

Autorzy badania zwracają uwagę, że alkohol i inne substancje odurzające mogą przyczyniać się do wykorzystania na tle seksualnym, ponieważ osoba odurzona może być całkiem nieświadoma tego, co się z nią dzieje.

Kolejnym problemem związanym z seksem po różnego rodzaju używkach, o którym mówili ankietowani jest seks z przypadkową osobą, który może skutkować rozwojem chorób wenerycznych. Należy pamiętać, że alkohol i narkotyki osłabiają organizm, przez co jest bardziej podatny na infekcje.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić