Kornelia Ramusiewicz-Osypowicz
Kornelia Ramusiewicz-Osypowicz| 

Sposób na migrenę. Napar działa ekspresowo

4

Potrafi skutecznie uprzykrzyć życie i utrudnić wykonywanie najprostszych codziennych czynność. Życie z migreną nie jest łatwe, ale na szczęście istnieją sposoby na poradzenie sobie z tą uciążliwą dolegliwością. Dowiedz się co zrobić, kiedy zaatakuje cię migrena.

Sposób na migrenę. Napar działa ekspresowo
Ten napar może pomóc przy migrenie (Pixabay)

Jednym ze sposobów na migrenę jest wyjście na spacer, kiedy na zewnątrz panuje bezwietrzna aura. Niestety silny wiatr może zaostrzać objawy tej przewlekłej choroby. Jeżeli pogoda nam nie sprzyja, podczas ataku migreny powinniśmy wywietrzyć pokój, zasłonić okna i położyć się na łóżku z zimnym kompresem na czole. Ostre światło i hałas nie pomagają na bóle migrenowe. Podczas ataku migreny warto również wypróbować odprężające i wyciszające techniki relaksacyjne.

Niektórym osobom, które skarżą się na bóle migrenowe, pomaga masaż głowy i karku oraz wtarcie olejku w skronie. Należy jednak pamiętać, że niektóre olejki mają zbyt intensywny zapach, przez co mogą nasilać dolegliwości bólowe. Przy migrenie pomocny może okazać się wywar z pierwiosnka lekarskiego, napar ze stokrotki lub słodka herbata. Akupresura i akupunktura wykonane przez specjalistę także pomagają na silne dolegliwości bólowe. Z kolei na nudności pojawiające się przy migrenie pomóc może ssanie plasterka korzenia imbiru.

Pacjenci z migreną bardzo często sięgają po środki przeciwbólowe i przeciwmigrenowe. Zazwyczaj są to niesteroidowe leki przeciwzapalne, w których substancjami czynnymi są ibuprofen, paracetamol, kwas tolfenamowy i acetylosalicylowy.

Niestety nie istnieje uniwersalne panaceum na całkowite wyeliminowanie bólu. Każdy chory musi nauczyć się żyć z migreną i wybrać najlepszy dla siebie sposób na walkę z tą przypadłością. Jeśli wszystkie metody okażą się mało skuteczne, a dolegliwości bólowe nie pozwolą nam normalnie funkcjonować, wówczas powinniśmy skonsultować się ze specjalistą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić