Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Sygnał alarmowy. Objawy nieprawidłowego krążenia

2

Nieprawidłowe krążenie to problem ogromnej liczby Polaków. Aby jednak wdrożyć odpowiedni leczenie i uniknąć groźnych powikłań, powinno być jak najszybciej rozpoznane. Co ciekawe objawy, które świadczą o tym, że krew w naszym organizmie krąży nieprawidłowo, dotyczą naszych rąk i nóg. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę.

Sygnał alarmowy. Objawy nieprawidłowego krążenia
Jak objawiają się problemy z krążeniem? (Licencjodawca)

Obrzęki

Jeżeli pod koniec dnia często czujemy, że mamy spuchnięte nogi, a gdy zdejmiemy skarpetki, nieraz zdarza nam się zauważać ściągacze na skórze to być może mamy problemy z krążeniem. Regularnie pojawiające się obrzęki na kończynach dolnych powinny nas skłonić do wizyty u lekarza. W tym przypadku wielu specjalistów zaleca odpoczywanie ze stopami uniesionymi do góry, zadbanie o prawidłową masę ciała, odstawienie leków moczopędnych i zestaw ćwiczeń mający na celu pobudzenie nóg do pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Problematyczne pękające pięty. Domowe sposoby na ich pielęgnację

Zimne dłonie

U osób ze słabym krążeniem, przepływ odpowiedniej ilości krwi do kończyn jest utrudniony. Ta przypadłość często objawia się bladymi końcówkami palców i zimnymi dłońmi. W takim wypadku ten symptom należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem.

Skurcze mięśni i ból stawów

Ból nóg, stóp i ramion to jeden z objawów zbyt słabego krążenia krwi. Natomiast najbardziej niepokojący jest ból łydek podczas chodzenia ustępujący zaraz po odpoczynku. Jeżeli nie przypomina dolegliwości bólowych związanych z wysiłkiem fizycznym, wówczas wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem.

Drętwienie kończyn

Często pojawiające się uczucie drętwienia i mrowienia w kończynach jest rezultatem zbyt małej ilości krwi, która jest dostarczana do pewnych obszarów naszego organizmu. Tego rodzaju objawy najczęściej pojawiają się, gdy znajdujemy się zbyt długo w jednej pozycji. Natomiast jeśli drętwienie pojawia się bez wyraźnych przyczyn i doświadczamy go regularnie, lepiej umówmy wizytę u lekarza.

Przebarwienia na stopach

O zaburzonym krążeniu krwi mogą świadczyć również przebarwienia na stopach. W tej sytuacji można na nich zauważyć nietypowe czerwonawe i ciemnoniebieskie zabarwienie. Inny niepokojący objaw to sine palce oznaczające niewystarczającą ilość tlenu, który jest transportowany wraz z krwią do komórek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić