o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KGG
|

Ten rodzaj seksu może prowadzić do raka! Lepiej uważaj

50
Podziel się

Naukowcy coraz częściej odkrywają patogeny, które sprzyjają powstawaniu raka. Jeden z nich, wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), może przyczyniać się do zachorowania na raka jamy ustnej czy gardła. Zarazić się można podczas uprawiania seksu oralnego.

Ten rodzaj seksu może prowadzić do raka! Lepiej uważaj
(Getty Images)
bDIyLBJx

Wirus brodawczaka ludzkiego - za co jest odpowiedzialny?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) odpowiedzialny jest w dużej mierze za powstawanie raka szyjki macicy. HPV przyczynia się także do powstawania raka prącia i odbytu. Ale to nie wszystko. W ciągu kilkudziesięciu lat znacznie wzrosła liczba zachorowań na raka jamy ustnej i gardła wywołanego przez tego wirusa. Jest to związane z coraz częstszym uprawianiem seksu oralnego.

Niebezpieczeństwo seksu oralnego

Wirus brodawczaka ludzkiego przenosi się drogą płciową, ale często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy nosicielami. Szacuje się, że kontakt z wirusami HPV ma nawet 2/3 dorosłych. Zwykle infekcja przebiega bezobjawowo i cofa się sama.

bDIyLBJz

Według danych na raka jamy ustnej i gardła wywołanego przez wirus HPV częściej chorują mężczyźni. Podczas seksu oralnego mogą nieświadomie zarazić się wirusem. Przez długi czas można nawet nie wiedzieć, że zostało się zarażonym. Choroba rozwija się w ukryciu. Jej objawy - ból gardła, chrypka, nalot na podniebieniu i języku są bagatelizowane, ponieważ zwykle kojarzone są z niegroźnymi infekcjami.

bDIyLBJF

Co ciekawe, z rakiem jamy ustnej zmagali się m.in. Michael Douglas, Bruce Dickinson i Eddie van Halen. Michael Douglas w jednym z wywiadów wprost powiedział, że za jego chorobę odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego, którym zaraził się podczas seksu oralnego.

Czym jeszcze można zarazić się podczas zbliżenia?

Podczas seksu oralnego możemy zarazić się nie tylko wirusem HPV. W czasie zbliżenia może również dojść do zakażenia kiłą, rzeżączką, chlamydiozą, opryszczką, bakteriami jelitowymi. W przypadku zbliżeń oralnych nie trudno o mikrourazy, co sprzyja zakażeniu wirusem HIV i wirusami WZW typu B i C.

bDIyLBJG

Dlatego podczas uprawiania seksu oralnego, szczególnie z nowo poznaną osobą, powinniśmy używać zabezpieczenia w postaci prezerwatyw lub specjalnych nakładek na narządy płciowe kobiety. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i partnera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIyLBKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
mały
miesiąc temu
Nie lepiej od razu napisać że sex jest szkodliwy i lepiej go zakazać ? Bądźmy poważni ale straszenie ludzi na tym portalu osiągnęło apogeum. Żenada
aaaaa
miesiąc temu
Moderator dlaczego usuwasz tą opinię,to prawda i nikogo nie obraża,ale prawda boli.W dniu 4 kwietnia 2014 roku niemal jednogłośnie Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu karnego wprowadzając nowy przepis art. 200 § 5 i uznając, że karze pozbawienia wolności do lat 3 podlega: Kto prowadzi reklamę lub promocję działalności polegającej na rozpowszechnianiu treści pornograficznych w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi małoletniemu poniżej lat 15.
wrrw
miesiąc temu
I tak nie uda się wam mnie zniechęcić!!!
bDIyLBKb
takitam
miesiąc temu
Kochanie kochanie może tak w oko, ale jak to tak można? Nie ogłuchłaś nie oślepniesz.
Siwyjon
miesiąc temu
RAKA TO OTRZYMUJEMY Z JEDZENIA KTORE JEST DZIŚ I TERAPI LEKARSKICH. JAK JESTES ZDROWY TO NIE OPŁACALNY DLA PANSTEA, JAK CHORUJESZ TO WTEDY POMPUJA KASĘ
Najnowsze komentarze (50)
Muchan Adziko
miesiąc temu
Zdjęcie nieadekwatne do treści. Może wprowadzić w błąd czym jest oral
adrianna
miesiąc temu
Tak, tak śmiejcie się, ale takie są efekty, kiedy popełnia się grzech i nie żyje w zgodzie z nauką naszego Kościoła. Seks powinien być czysty.
rex
miesiąc temu
To już od dzisiaj się nie zbliżam.
CNNNC
miesiąc temu
Nadają jak FALA 56
ilona
miesiąc temu
czego to tzw naukowcy nie wykombinują aby skutecznie odstraszać kobiety od facetów, szok. Bo lesbijki nie mają z kim, za mało kobiet im do pary???
Marek
miesiąc temu
SANEPID o tym wie...?
catolico
miesiąc temu
Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
catolico
miesiąc temu
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
bDIyLBJT
catolico
miesiąc temu
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
JOLA Z PIS
miesiąc temu
ja to nawet miejsc intymnych nie myję, aby nie zaznać przypadkowo grzesznej przyjemności i nie ulec grzechowi onana
POLAK
miesiąc temu
"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"
666
miesiąc temu
samo życie jest chorobą śmiertelna
cieply Karol
miesiąc temu
mam nadzieje ze Maciek nie przeczyta tego artykulu ! Jestescie nieodpowiedzialni zeby zamieszczac takie informacje !
Smokkrakow
miesiąc temu
Się pryszczatego onaniscie żal zrobiło ze niektórym się układa pożycie, wiec uznał ze pora postraszyć, niech inni tez nie robią czego on nie może... żenujące....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić