o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Ten rodzaj seksu może prowadzić do raka! Lepiej uważaj

51
Podziel się

Naukowcy coraz częściej odkrywają patogeny, które sprzyjają powstawaniu raka. Jeden z nich, wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), może przyczyniać się do zachorowania na raka jamy ustnej czy gardła. Zarazić się można podczas uprawiania seksu oralnego.

Ten rodzaj seksu może prowadzić do raka! Lepiej uważaj
(Getty Images)
bELrwZUB

Wirus brodawczaka ludzkiego - za co jest odpowiedzialny?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) odpowiedzialny jest w dużej mierze za powstawanie raka szyjki macicy. HPV przyczynia się także do powstawania raka prącia i odbytu. Ale to nie wszystko. W ciągu kilkudziesięciu lat znacznie wzrosła liczba zachorowań na raka jamy ustnej i gardła wywołanego przez tego wirusa. Jest to związane z coraz częstszym uprawianiem seksu oralnego.

Niebezpieczeństwo seksu oralnego

Wirus brodawczaka ludzkiego przenosi się drogą płciową, ale często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy nosicielami. Szacuje się, że kontakt z wirusami HPV ma nawet 2/3 dorosłych. Zwykle infekcja przebiega bezobjawowo i cofa się sama.

bELrwZUD

Według danych na raka jamy ustnej i gardła wywołanego przez wirus HPV częściej chorują mężczyźni. Podczas seksu oralnego mogą nieświadomie zarazić się wirusem. Przez długi czas można nawet nie wiedzieć, że zostało się zarażonym. Choroba rozwija się w ukryciu. Jej objawy - ból gardła, chrypka, nalot na podniebieniu i języku są bagatelizowane, ponieważ zwykle kojarzone są z niegroźnymi infekcjami.

bELrwZUJ

Co ciekawe, z rakiem jamy ustnej zmagali się m.in. Michael Douglas, Bruce Dickinson i Eddie van Halen. Michael Douglas w jednym z wywiadów wprost powiedział, że za jego chorobę odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego, którym zaraził się podczas seksu oralnego.

Czym jeszcze można zarazić się podczas zbliżenia?

Podczas seksu oralnego możemy zarazić się nie tylko wirusem HPV. W czasie zbliżenia może również dojść do zakażenia kiłą, rzeżączką, chlamydiozą, opryszczką, bakteriami jelitowymi. W przypadku zbliżeń oralnych nie trudno o mikrourazy, co sprzyja zakażeniu wirusem HIV i wirusami WZW typu B i C.

bELrwZUK

Dlatego podczas uprawiania seksu oralnego, szczególnie z nowo poznaną osobą, powinniśmy używać zabezpieczenia w postaci prezerwatyw lub specjalnych nakładek na narządy płciowe kobiety. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i partnera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELrwZVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
hjahahahaha
2 miesiące temu
A w internecie jakaś pinda opowiada ze wszyscy tak robią , tylko nie wszyscy się do tego przyznają
Muchan Adziko
9 miesięcy temu
Zdjęcie nieadekwatne do treści. Może wprowadzić w błąd czym jest oral
adrianna
9 miesięcy temu
Tak, tak śmiejcie się, ale takie są efekty, kiedy popełnia się grzech i nie żyje w zgodzie z nauką naszego Kościoła. Seks powinien być czysty.
bELrwZVf
rex
9 miesięcy temu
To już od dzisiaj się nie zbliżam.
CNNNC
9 miesięcy temu
Nadają jak FALA 56
ilona
9 miesięcy temu
czego to tzw naukowcy nie wykombinują aby skutecznie odstraszać kobiety od facetów, szok. Bo lesbijki nie mają z kim, za mało kobiet im do pary???
Marek
9 miesięcy temu
SANEPID o tym wie...?
catolico
9 miesięcy temu
Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
catolico
9 miesięcy temu
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
catolico
9 miesięcy temu
„Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
JOLA Z PIS
9 miesięcy temu
ja to nawet miejsc intymnych nie myję, aby nie zaznać przypadkowo grzesznej przyjemności i nie ulec grzechowi onana
POLAK
9 miesięcy temu
"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"
666
9 miesięcy temu
samo życie jest chorobą śmiertelna
bELrwZUX
cieply Karol
9 miesięcy temu
mam nadzieje ze Maciek nie przeczyta tego artykulu ! Jestescie nieodpowiedzialni zeby zamieszczac takie informacje !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić