o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Zwróć uwagę na swój nos. Alergolog ostrzega. To może być koronawirus

113
Podziel się

Wiemy, co może być pierwszym objawem koronawirusa. Według alergologa teraz symptom ten występuje częściej niż podczas poprzednich fali koronawirusa.

Zwróć uwagę na swój nos. Alergolog ostrzega. To może być koronawirus
Nieżyt nosa może być pierwszym objawem COVID-19 (Getty Images)
bEsAbJrF

Alergolog dr Iwona Poziomkowska-Gęsicka wskazała na objaw, który jako jeden z pierwszych pojawia się przy zakażeniu COVID-19. Jest nim nieżyt nosa. Symptom ten obecnie występuje częściej niż podczas poprzednich fal epidemii, wyjawiła lekarka w rozmowie z PAP.

Pierwszy objaw zakażenia

Alergolog zaznaczyła, że objaw ten często może być mylony z alergicznym nieżytem nosa, który o tej porze roku zaczyna doskwierać alergikom. Jak mówi, ważne, by nie lekceważyć tego symptomu, nawet jeśli wydaje się on być spowodowany przeziębieniem lub uczuleniem.

bEsAbJrH
- Wcześniej gwałtowna utrata węchu i smaku była przesłanką, że jest to COVID-19. Teraz zaczyna się od nieżytu nosa, objawów przypominających przeziębienie, bólu głowy, stanu zapalnego zatok, a po kilku dniach pojawia się utrata węchu i smaku - powiedziała alergolog

Specjalistka wyjaśniła także, że charakter przebiegu COVID-19 zasadniczo nie jest związany z alergiami. Największy wpływ na reakcję na zakażenie ma bowiem stan funkcjonowania układu odpornościowego pacjenta.

bEsAbJrN

Koronawirus a alergia

Lekarka dodała jednak, że zaobserwowano przypadki lżejszego przebiegu choroby u osób z alergicznym nieżytem nosa czy też astmą, które przyjmowały leki przeciwzapalne miejscowe, tzw. glikokortykoidy. U tych pacjentów uszkodzenie płuc związane z wirusem występuje w bardzo niewielkim odsetku.

Poziomkowska-Gęsicka odniosła się także do mitu, jakoby alergicy nie powinni nosić maseczki. Lekarka uznała to za nieprawdę, gdyż maseczka z filtrem chroni nie tylko przed wirusem i bakteriami, ale także uczulającymi pyłkami.

Maski chirurgiczne, czy te z filtrami (FFP3), nie generują większego oporu oddechowego. Nawet pacjenci z utrudnionym oddechem, nasiloną dusznością mogą je stosować - powiedziała alergolog
bEsAbJrO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsAbJsi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(113)
LLLLLLL
4 miesiące temu
Zwróć uwagę na swojego ptaka, jak stoi tzn. że szykuje się do odlotu.
Yoman
4 miesiące temu
Co za bzdury.
Tkjm
4 miesiące temu
Siostrzenica jest lekarzem w Finlandii. Pracuje na oddziale dziecięcym. Dzieci chorują bezobjawowo. Po przechorowaniu często mają trwałe powikłania. Aby uniknąć powikłań dzieciom robi się regularnie testy żeby leczyć pomimo braku objawów. Powikłania u dzieci to często uszkodzenia naczyniowo sercowe, uszkodzenia naczyń wieńcowych,
bEsAbJsj
Prawda
4 miesiące temu
Mój mąż ma astmę i bierze sumiennie wziewne leki, i przeszedł covid bardzo łagodnie w odróżnieniu ode mnie, ja bardzo ciężko i poszło mi na płuca, straszne duszności i kaszel, nigdy normalnie nie chorowałam, ani na oskrzela, płuca, gardło, grypę, raz na parę lat miałam katar, ewentualnie alergię , nieleczoną bo nie uciążliwą na roztocza i koty, ... a tu, przy covidzie mało nie zeszłam z tego świata...dziwna i straszna choroba...czyli są ludzie co przechodzą bezobjawowo i tacy u których przebieg choroby jest ciężki, nie wiem od czego to zależy, może geny...
Gość
4 miesiące temu
Zachorowałam na Covid w lutym. Najpierw ból głowy, potem właśnie dziwne objawy w śluzówce nosa. Czułam pieczenie, jakby obrzęk w nosie, nie mogłam przez niego oddychać...Doszły także inne objawy, bóle mięśni, ostry ból gardła,potworne osłabienie, utrata węchu na ponad miesiąc. Nie byłam alergiczką. Test oczywiście pozytywny. U córki objawy również niezytowe nosa i oczywiście też pozytywną.
Agus
4 miesiące temu
Szczerze to u mnie w ten sposób się zaczął covid miałam katar i myślałam właśnie że to alergiczny bo jestem alergikiem.Potem potworny ból głowy A teraz kaszel i od tygodnia ani smaku ani węchu .Cholernie dziwne uczucie jak jesz A nie wiesz co
S.I.
4 miesiące temu
Nie przyjmuje do wiadomości takich bredni jakimi zaraża pani alergolog bo Gęga jak jej każą bo sama już nie potrafi myśleć. Wyprane mózgi mają w 2021 te lekarzyki z gry planszowej.A ta alergogiczka to shizofreniczka srowida.Brawo brawo straciliscie panie i panowie lekarze srowidowi posłuch sami się leczcie na katar i koronowirusa.
Mija
4 miesiące temu
A jest jeszcze cos co nie jest juz oznaka koronawirusa?
Justyna 🤔🤔�...
4 miesiące temu
Wy już wszędzie koranowirusa widzicie chore i tyle
Ligrom
4 miesiące temu
A np twardy stolec w kształcie gruchy co to za symptom
Liczby nie kł...
4 miesiące temu
Parę oficjalnych rządowych (bo wg PZH) liczb Wam podam. W sezonie 2019/2020 na grypę zachorowało w Polsce ok. 3,7 mln Polaków (wg PZH). W obecnym juz...tylko 1,3MLN (wg PZH). CUD? Ale jak dodamy 2,5 mln chorych "na Covid" (też wg PZH) to ZNOWU mamy TYLE SAMO bo ok. 3,8 mln. I oto wy tez juz znacie WIELKĄ TAJEMNICĘ PANDEMII COVIDA w Polsce.
mon
4 miesiące temu
To już nie jest covid a zbiorowa schizofrenia.
mon
4 miesiące temu
To już nie jest covid a zbiorowa schizofrenia.
bEsAbJsb
mon
4 miesiące temu
To już nie jest covid a zbiorowa schizofrenia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić