Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

To może być zapowiedź zawału serca. Nie czekaj, pędź do lekarza

13
Podziel się:

Eksperci nieustannie podkreślają, że warto obserwować, jak zachowuje się nasz organizm. Niektóre objawy mogą bowiem sygnalizować nadchodzące problemy, takie jak choćby zawał serca.

To może być zapowiedź zawału serca. Nie czekaj, pędź do lekarza
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, manusapon kasosod)

Zawał serca zasadniczo kojarzony jest z silnym bólem w klatce piersiowej. Nie zawsze muszą się jednak pojawiać takie symptomy. Istnieje bowiem coś takiego jak "cichy zawał serca".

Przede wszystkim narażone są na niego osoby starsze. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również ci, którzy mają nadwagę, wysoki cholesterol, a także cierpiący na choroby przewlekłe, na czele z cukrzycą oraz nadciśnieniem.

Niestety, najczęściej objawy "cichego zawału" są łatwo lekceważone. To wielki błąd, który może kosztować utratę życia.

"Cichy zawał". Nie lekceważ tych objawów

Jakie objawy mogą sygnalizować "cichy zawał"? Lekceważyć nie należy takich dolegliwości jak m.in. duszności, drętwienie rąk, kaszel, zimne poty, bladość skóry czy zawroty głowy.

Serwis poradnikzdrowie.pl zauważa, że objawem "cichego zawału" może być też uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej. Poważny problem zapowiadać mogą również zmęczenie oraz osłabienie, kłopot z utrzymaniem równowagi, a także wszelkie objawy sugerujące niestrawność.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Robot
2 miesiące temu
Gdzie mam pędzić jak kardiolog za pół roku ha ha potem się pacjent dowiaduje miał Pan zawał kiedyś tam jak przeżyje oczywiście kpiny
Elllla
2 miesiące temu
A do lekarza kardiologa nie mogę się dostać od listopada 2021.Nie rozśmieszanie mnie!
Zatroskany😱
2 miesiące temu
Od kilkunastu lat mam podobne objawy i niedawno byłem u lekarza specjalisty,zrobiłem wszystkie niezbędne badania i okazało się że mimo tych objawów klinicznych jestem zdrowy ,a niektóre dolegliwości nie mają nic wspólnego.⁉️
Anna
2 miesiące temu
Niedawno przeszłam zawał lecz mój cholesterol i trójglicerydy nie był wysokie.Badanie EKG nie pokazało zawału tylko wyniki z krwi i silny ból z prawej strony klatki piersiowej.Koronografia i stenty uratowały mi życie.Nie lekceważcie żadnych objawów, życie mamy tylko jedno.
Anna
2 miesiące temu
Pędź do lekarza... A on tylko czeka na mnie. Na NFZ czeka się rok !! A prywatnie też nie jest z marszu.
Maggie
2 miesiące temu
Pędź w każdym razie, chociaż nie wiadomo gdzie, bo do lekarza się na pewno nie dostaniesz! Ja nie mogę zapisać się do kardiologa na NFZ, żeby uzyskać skierowanie na CT naczyń wieńcowych. Mam skierowanie po wizycie prywatnej u kardiologa, ale na takie skierowanie CT naczyń wieńcowych kosztuje ponad 1000 złotych... Nie stać mnie na życie.... Czekam na zawał, to karetka mnie zabierze, jak zdąży...
Kosa
2 miesiące temu
To prawda co piszą, sam w wieku 38lat dostałem zawał a wcześniej ignorowałem te symptomy, teraz mam wypaloną jedną tętnicę wieńcową usuniętą i stend mam do kolekcji. Nie zna się dnia ani godziny tak że polecam zwracać na to uwagę poważnie. Pozdrawiam
RedPill
2 miesiące temu
Najcichsze zawały, to są te, po preparatach dopuszczalnych warunkowo przyjmowanych na własną odpowiedzialność. I podobnie jak wojny nie można nazwać wojną trzeba milczeć o NOPach.
Yyf
2 miesiące temu
Juz zaczynam pędzić. Najpierw z 50 razy wokół Warszawy potem od morza do gór. Na grudzień zdążę.
Jlk
2 miesiące temu
Lekarze specjaliści czekają jak tam dobiegniesz to dobry objaw i forma a wtedy czy oczekujący na Ciebie lekarz jest potrzebny?
???
2 miesiące temu
Do kardiologa chodzę prywatnie. Na NFZ trzeba czekać lata świetlne. Po co denerwujecie ludzi ?
Pacjent
2 miesiące temu
Pędź do lekarza a on Cię przyjmie za pół roku. Jak dobrze pójdzie
ghj
2 miesiące temu
Jednym słowem: wszystko ;-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić