Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Sąsiadka chodzi nago. Nietypowy problem w Trójmieście

1183
Podziel się:

"Wolnoć Tomku w swoim domku"? Nie do końca. Nawet we własnym mieszkaniu nie możemy robić wszystkiego, co nam się tylko podoba. Dotyczy to np.... chodzenia nago. Jeśli przez okna zobaczą nas sąsiedzi, którym widok się nie spodoba, może nam nawet grozić odpowiedzialność karna!

Sąsiadka chodzi nago. Nietypowy problem w Trójmieście
Musimy uważać na to, co widzą nasi sąsiedzi (Getty Images, Olena Ruban)

Wielu osobom wydaje się, że w domu nic ich nie ogranicza. Przecież to jedyne miejsce, gdzie można sobie pozwolić na beztroskę i swobodę. W rzeczywistości jednak nawet "u siebie" nie możemy robić do końca tego, co nam się żywnie podoba, jeśli swoim zachowaniem naprzykrzamy się np. sąsiadom.

Chodzenie nago po domu zabronione?

Nowoczesne budownictwo wiąże się często z blokami stawianymi bardzo blisko siebie. Czasami nawet mimowolnie sąsiedzi zerkają sobie nawzajem w okna. To, co dla nas może wydawać się naturalne, dla innych może okazać się oburzające. Dotyczy to m.in. chodzenia nago po mieszkaniu.

Z takim problemem spotkał się pan Jakub z Trójmiasta. W liście do portalu trojmiasto.pl opisał swoje doświadczenia z jedną z sąsiadek. Kobieta ma regularnie chodzić rozebrana po domu.

Rolety są wprawdzie opuszczone, ale półprzeźroczyste i w sytuacji, kiedy u sąsiadki włączone jest światło, nie spełniają swojej roli - wszystko przez nie widać - pisze mężczyzna.

Pan Jakub tłumaczy, że ma nastoletnich synów i nie chciałby, by chłopcy "byli narażeni na takie widoki". Próbował rozmawiać z sąsiadką, jednak ta nie widzi problemu. "To moje mieszkanie i mogę w nim robić, co chcę" - miała odpowiedzieć mu kobieta. Kto w takiej sytuacji ma rację?

Jak się okazuje, wszystko sprowadza się do tego, czy nasze domowe "wybryki" są widoczne dla innych. Nawet jeśli robimy coś na naszej przestrzeni prywatnej, lecz "na widoku", zachowanie może zostać uznane za publiczne.

Adwokat i karnista mec. Jacek Potulski w rozmowie z trojmiasto.pl wyjaśnił, że samo chodzenie po domu bez ubrań czy kontakty intymne są oczywiście legalne.

Takie zachowania mogą jednak być uznane za publiczne - czyli wiążące się z dostępnością do otwartego, nieograniczonego kręgu osób - tłumaczy.

Jeśli zatem "ostentacyjnie" pokazujemy się sąsiadom przy odsłoniętych zasłonach lub w nocy przy zapalonym świetle, może nam nawet grozić odpowiedzialność karna. Takie zachowanie może zostać uznane za "wybryk nieobyczajny", czyli wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. zł albo kara nagany.

Zobacz także: "Nieuzasadniony przywilej" przedsiębiorców? Minister o składce zdrowotnej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1183)
Oko
2 miesiące temu
Kubusia pewnie wkurza to,że mu okular w lornetce mgłą zachodzi.A że sąsiadka ma jeszcze roletkę opuszczoną,dodatkowo się stresuje.No chyba że wolał by oglądać sąsiada.Ogarnij się chłopie
Też z pis
5 miesięcy temu
Niech ten typ założy sobie rolety i przestanie podglądać sąsiadkę.
kiedyś ..
5 miesięcy temu
gdy miałem ze 16__17 też miałem Extra sąsiadkę ... wciągała mnie często do swojego domu / łaziła po chacie w byle czym, w słońcu weidziałem że szpare miała wielką i kudłatą ,, cycki też miała wielkie.. boska była ... ale się wyprowadziła na Izrael ..
gargamel
5 miesięcy temu
niech pajac zasłoni okna a nie lampi na sasiadke
Leon poprawni...
5 miesięcy temu
I kto tu jest do bani ? Najwidoczniej sąsiadka nie wpisuje się w wymagania sąsiada , nie ten kaliber . Jak sąsiad zacznie paradować to i Kubuś będzie zadowolony .
UBRANY
5 miesięcy temu
NIE PCHAĆ RYJA W CUDZE OKNA I PO SPRAWIE
miko
5 miesięcy temu
Jakub zamienimy się mieszkaniami?
victor
5 miesięcy temu
Goliznę najlepiej przykryć jakąś derką.
GOROLKA
5 miesięcy temu
a w Kaplicy Sykstynskiej bardzo duzo na malowidlach nagosci i nikomu od wiekow nie przeszkadza. Ten pan zaluje ze nie moze byc blisko niej i to ten problem
oj tam
5 miesięcy temu
Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego co dać ci może sąsiadka.
nie inaczej
5 miesięcy temu
Czy się nam to podoba, czy nie, nagość ma moc. 👁 👍🏼 👁
Dziadek.
5 miesięcy temu
Czy ten Jakub nie ma zasłony u siebie w domu, tylko czepia się okna tej pani?.
Bart
5 miesięcy temu
Mam wrażenie, że takie artykuły powstają, kiedy ktoś spóźni się do pracy i za karę musi 2 klik bajty więcej napisać niż inni ...
Bart
5 miesięcy temu
Co za strata czasu - czytanie tego klika... Pan Jakub ewentualnie jak widzi przez zasłonkę sąsiadkę, to może zostać pociągnięty za podglądanie, ew. stalking i tyle w sprawie. Zasłonięte okna, bez względu na rodzaj zasłonki, gwarantują prywatność, chyba, że ktoś ją narusza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić