o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Usuwa toksyny i wydzielinę z płuc. Poprawisz swoją wydolność

4
Podziel się

Nie od dzisiaj wiadomo, że palenie papierosów zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów i innych chorób. Właśnie dlatego warto spróbować rzucić ten niezdrowy nawyk. Jednak samo odstawienie papierosów nie sprawi, że pozbędziemy się toksyn z organizmu. Sprawdź, jak oczyścić płuca w trakcie rzucania palenia.

Jabłka oczyszczają płuca
Jabłka oczyszczają płuca (123RF)
bEJrrWUR

Sposoby na oczyszczenie płuc palacza

Podczas rzucania palenia warto regularnie spożywać jabłka. Zjedzenie przynajmniej trzech jabłek w ciągu dnia pomoże skutecznie oczyścić nasz organizm z toksycznych substancji. Jedzenie dwóch pomidorów dziennie również pomoże przy detoksykacji organizmu i spowolni proces degradacji płuc.

bEJrrWUT

Napar z liści pokrzywy także zadziała korzystnie na nasze płuca i pomoże oczyścić je z nikotyny. Poza tym wywar z tego zioła ma silne działanie moczopędne co sprzyja pozbyciu się szkodliwych substancji z organizmu. Pokrzywa zapobiega rozwojowi nowotworów, dzięki zawartości prowitaminy A i witaminy C, które są silnymi przeciwutleniaczami.

Kolejny sposób na oczyszczenie płuc z toksyn to picie herbaty z igieł sosny. Wywar z igieł sosny sprzyja odkrztuszaniu i udrożni drogi oddechowe osoby palącej. Suszone igły sosny można kupić w stacjonarnym sklepie zielarskim lub w internecie.

Im częściej sięgamy po papierosa, tym większe prawdopodobieństwo, że w waszych płucach zajdą trwałe i nieodwracalne zmiany. Wieloletnie palenie papierosów może powodować rozwój stanów zapalnych w tkance płuc i powstawanie blizn. Wówczas płuca stają się mniej elastyczne i mają problem z prawidłową wymianą tlenu.

bEJrrWUZ

Osoby, które przez długi czas palą papierosy są narażeni na rozedmę płuc lub przewlekłą chorobę płuc. POChP powoduje zniszczenie pęcherzyków płucnych i pojawienie się poważnych problemów z oddychaniem.

bEJrrWVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
twój nick
3 miesiące temu
Mój dziadek cale życie palił papierosy bez filtra i niemiał problemu z płucami..zmarł we snie mając 93 lata, mając tyle lat potrafił wypalić paczkę dziennie. Nas nie wykańczają używki a sama żywność i zanieczyszczenie środowiska no i choroby.
Kasia
3 miesiące temu
Pomidorów nie jem, więc ten sposób odpada na starcie. W ciągu dnia popijam cisowianke, ale mogę zamienić ją na napar z pokrzywy ewentualnie jeść jabłka, bo je akurat lubię :P
Dziadzio
3 miesiące temu
Coś takiego
bEJrrWVv
Marek
3 miesiące temu
jak toksyny dla mnie biotad plus to numer1 poczytaj sobie na alleg
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić