Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KGG
|

Uwaga na ten sygnał. To pierwszy objaw zatoru. Nie bagatelizuj

1
Podziel się

Opuchnięte kostki wiążą się z dyskomfortem, mrowieniem i uczuciem swędzenia, zwłaszcza gdy skóra rozciąga się pod wpływem obrzęków. Objaw ten może świadczyć o szeregu poważnych problemów ze zdrowiem. Dlaczego opuchlizny kostek nie należy lekceważyć?

Opuchnięte kostki to objaw, którego nie wolno bagatelizować.
Opuchnięte kostki to objaw, którego nie wolno bagatelizować. (Getty Images)
bFdWKXeJ

Zaburzenia hormonalne związane z pracą tarczycy mogą skutkować opuchlizną kostek.

Zaburzenia hormonalne

Problem niekiedy dotyczy także pań, które stosują antykoncepcję hormonalną. Bywa również dolegliwością, która towarzyszy menopauzie. Odpowiednia odzież i obuwie, w połączeniu z trzymaniem nóg w górze, może pomóc znaleźć ulgę osobom, które cierpią z powodu opuchniętych kostek i stóp.

Zaburzenia gospodarki wodnej organizmu

Obrzęki może powodować również zbyt małe spożycie płynów. Wówczas gęsta krew i powstałe problemy z krążeniem, skutkują puchnięciem w zakończeniach kończyn. Obrzęki mogą występować także u osób, których układ wydalania moczu nie działa prawidłowo. Zdarzają się często u pacjentów z niewydolnością czy zapaleniem nerek albo u osób cierpiących na mocznicę.

bFdWKXeL

Zaburzenia pracy serca

Obrzęknięte kostki miewają również osoby, które cierpią z powodu zaburzeń pracy serca i układu krążenia. Jest to dolegliwość dość częsta u pacjentów otyłych, z nadwagą, nadciśnieniem, miażdżycą lub cierpiących na cukrzycę. Zdarza się również, że opuchnięte kostki mają osoby pozornie zdrowe, ale prowadzące siedzący tryb życia. Wówczas ich kończyny dolne są obciążone nieprawidłowym krążeniem.

bFdWKXeR

Jeśli obrzękowi towarzyszy drętwienie, przyczyną może być również niewydolność żylna. Wówczas konieczna jest pilna konsultacja lekarska. Jeśli puchnie jedna noga, to może być to objaw potencjalnie śmiertelnie groźnego zatoru.

Źle dobrane obuwie

Niewygodne, za ciasne czy na wysokim obcasie buty, mogą powodować opuchliznę kostek. Sprzyjają powstawaniu żylaków, bolesnych obrzęków, odgniotków, odcisków, a nawet kontuzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdWKXeS
bFdWKXfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
o2.pl
12 miesięcy temu
Jestescie ostatnim portalem ktory ma prawo pisac cos na temat zdrowia. Wasi redaktorzy nawet zdania nie potrafia zlozyc
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić